Росія встановила антидемпінгове мито на сталеву продукцію з України

Енергомашспецсталь - лідер свого сегменту ринку в Росії

Росія запровадила антидемпінгові заходи щодо імпорту української сталевої продукції. Київські експерти вражають це тиском, у спробі схилити Україну до стратегічних поступок.

Запровадження Росією чергових обмежень на українську продукцію передбачено постановою уряду РФ за підсумками антидемпінгового розслідування російського міністерства промисловості та торгівлі. Уряд Росії ухвалив встановити антидемпінгове мито на сталеві ковані валки для прокатних станів виробництва металопрокату, що походять з України обсягом 26 відсотків від митної вартості терміном на 3 роки.

Російська сторона заявляє, що це відбувається “відповідно до законодавства держав-членів Митного союзу”. Українські постачальники – Новокраматорський машинобудівний завод та Енергомашспецсталь – зараз займають 45 відсотків російського ринку валків. Обмеження їхнього експорту є виявом тиску з боку Москви з метою примусити Україну піти на економічні поступки стратегічного характеру, сказав Deutsche Welle президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий.

Економіст назвав цю загрозу “серйозним викликом для України” та “актом злої волі”. Реакцією на ці дії Москви, як вважає В. Лановий, мала б стати відмова України погодитись на вступ Росії до Світової організації торгівлі. Економіст не виключив, що посилення торгівельних обмежень може бути ще й способом для Москви виторгувати для себе більш сприятливі умови в офіційного Києва. Раніше комісія Митного союзу ухвалила запровадити антидемпінгові заходи щодо цілої низки українських промислових товарів.

Голова підкомітету з питань міжнародної економічної політики Верховної ради, депутат від Партії регіонів Олексій Плотников заперечив проти того, аби вважати такі дії санкціями і назвав їх “гармонізацією законодавства країн-учасниць Митного союзу”.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •