Росія відмовила в компенсації родичам загиблих в Катині польських офіцерів

У Страсбурзі розглядають Катинську трагедію

Родичі жертв Катині не страждали від втрати близьких, бо не знали їх особисто, говориться в листі, який уряд Росії направив до Суду в Страсбурзі. Зі змістом документу знайомить своїх читачів газета Rzeczpospolita.

З документу зрозуміло, що Росія не збирається платити компенсації сім’ям тих, хто загинув в Катині.

Представник уряду Росії у своєму листі до Європейського суду з прав людини стверджує, що поляки, які звернулися до суду в Страсбурзі зі скаргою на Росію, не отримають ніякої фінансової компенсації. Документ підписано 19 жовтня заступником міністра юстиції Георгієм Матюшкіним.

Представник уряду Росії також стверджує, що суд взагалі не повинен займатися справою про “катинські події”, що сталися 70 років тому.

Суд у Страсбузі об’єднав в липні 2011 року в одну дві скарги подані з боку поляків та які стосувалися Катині. У першій, від 2007 року, Єжи Яновець та Антоні Трибовський вимагали від Росії по 50 тис євро компенсації. В другій скарзі, що потрапила до Страсбургу у 2009 році, Вітоміла Волк-Єзерська і 12 інших родичів жертв розстрілу польських офіцерів в Катині вимагали символічної компенсації в 1 євро. Пізніше вони вирішили залишити питання грошової компенсації на розгляд суду.

На думку російської сторони, не може йти мови про приниження родичів жертв розстрілу, бо ті, хто подавали скаргу, народилися в 1940 році, а отже, не знали своїх батьків, які вже були затримані НКВД і пізніше загинули в Катині. Діти офіцерів також не були свідками подій, пише в листі російський чиновник.

“Висновок про те, що ми не страждали, бо не знали своїх батьків, то виняткове злодійство”, вважає В. Волк-Єзерська.

Юрист Іренеуш Камінський, який готував скаргу родичів загиблих в Катині, відмовився коментувати відповідь російської сторони, але нагадав, що саме у московських судах родичі жертв почули про те, що їхні близькі були терористами та шпигунами, чим заслуговували своєї долі.

Відповідь російської сторони завершила етап листування сторін з Трибуналом. Тепер родичі загиблих в Катині чекають на вирок.

Судді трибуналу можуть визнати, що Росія порушила європейську конвенцію з прав людини і змусити провести нове розслідування обставин трагедії. Польська сторона сподівається на те, що суд визнає масовий розстріл польських офіцерів в Катині злочином проти людськості або військовим злочином.

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •