Російського опозиціонера Развозжаєва заарештували, він розповідає про організаторів заворушень в Москві – СКР

Російського опозиціонера Развозжаєва заарештували, він розповідає про організаторів заворушень в Москві – СКР

Леонід Развозжаєв

Слідчий комітет Росії (СКР) підтвердив, що опозиціонер Леонід Развозжаєв, помічник депутата Держдуми Іллі Пономарьова, нібито викрадений в Києві, насправді заарештований. Про це повідомляється на сайті СКР.

У повідомленні відомства стверджується, що Развозжаєв зізнався, що разом з Сергієм Удальцовим та Костянтином Лебедєвим займався організацією масових заворушень. Він також заявив, що Удальцов і Лебедєв причетні до безладів на Болотної площі 6 травня.

«21 жовтня Развозжаєв сам звернувся в Головне слідче управління СК Росії і повідомив про своє бажання заявити явку з повинною. У ній він детально повідомив про обставини приготування ним, Сергієм Удальцовим, Костянтином Лебедєвим й іншими особами до організації масових заворушень на території Російської Федерації, а також про причетність вказаних осіб до масових заворушень, що відбулися 6 травня 2012 на Болотної площі в Москві », – повідомляється на сайті СКР.

Також, як говориться в прес-релізі, Развозжаєв підтвердив, що фінансування безладів здійснювалося головою парламентського комітету Грузії з оборони і безпеки Гіві Таргамадзе, повідомляє Газета.ру.

«Як випливає з явки з повинною, зробленої Развозжаєвим, фінансування цих заворушень здійснювалося з боку Гіві Таргамадзе», – повідомляє СКР.

Тим часом у прес-центрі Служби безпеки України (СБУ) «Інтерфаксу» заявили, що їм не надходило жодних офіційних звернень про затримання Развозжаева. «Ні з боку Росії, ні по лінії Інтерполу, ні в рамках двосторонніх відносин офіційних звернень про його затримання в СБУ не надходило», – сказали в прес-центрі.

Поінформоване джерело в свою чергу повідомило, що українські правоохоронні органи почали перевірку обставин, за яких Развозжаєв в’їхав на територію України, а потім залишив її.

«На даний час правоохоронці з’ясовують всі обставини, за яких він приїхав в Україну, а потім залишив її», – розповіло джерело.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3xkLMzS-mSg

За повідомленнями російських медіа, Л. Развозжаєв встиг повідомити що його викрали і два дні катували.

Між тим, в Управлінні верховного комісара ООН у справах біженців в Україні (УВКБ) підтвердили, що Развозжаєв хотів отримати статус біженця в Україні. За словами радника з питань громадської інформації УВКБ Олександри Маковської, в день проведення юридичних консультацій росіянин зник під час перерви.

«Він звернувся до УВКБ з проханням про правову допомогу щодо надання статусу біженця на території України і був направлений в неурядову організацію, яка надає безкоштовну правову допомогу особам, які мають намір або вже звернулися з проханням про отримання такого статусу. У процесі консультування було оголошено перерву, він вийшов з приміщення і не повернувся, хоч мало бути продовження спілкування. Він зник, його речі залишилися, контакт встановити було неможливо. Юристи були стурбовані через інцидент і повідомили правоохоронні органи про те, що чоловік зник», – розповіла вона.

Напередодні Ілля Пономарьов заявив, що Басманний суд Москви на два місяці відправив Леоніда Развозжаєва в СІЗО. За словами його адвоката Віолетти Волкової, вона дізналася про це постфактум.

У суботу І. Пономарьов написав, що Развозжаєв був викрадений в Києві «невідомими біля будівлі управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ)». Пізніше він повідомив, що його помічника вже доставили в Москву на приватному літаку.

Леонід Развозжаєв став одним з фігурантів кримінальної справи про підготовку масових заворушень в Росії, порушеної після показу на каналі НТВ фільму «Анатомія протесту-2», в якому стверджувалося, що лідер «Лівого фронту» Сергій Удальцов разом з Развозжаєвим, активістом Російського соціалістичного руху Костянтином Лебедєвим і ще декількома соратниками збираються влаштувати державний переворот на гроші грузинських політиків і російських бізнесменів, які проживають за кордоном.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zMgAU9r5cJY

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •