Російські ЗМІ: візит Януковича провалився

"Відверта, пряма і дружня розмова" виявилася безрезультатною

Зустріч президента Росії Дмитра Медведєва з президентом України Віктором Януковичем у Сочі завершилася провалом: сторони не змогли домовитися з жодного питання. Газета “Коммерсант” пише, що період стабільності у відносинах Росії та України, що почався з приходом до влади в Києві В. Януковича, завершився, а уряди двох країн вже готуються до нового газового протистояння, повідомляє сайт Lenta.ru.

Київ, вимагає від Росії зниження цін на газ, а Москва готова йти на поступки тільки в обмін на газову трубу і приєднання України до Митного союзу. Газета “Московские новости” зазначає, що в якості інструменту тиску на партнерів українське керівництво розглядає судовий процес над екс-прем’єром Юлією Тимошенко, яку звинувачують у перевищенні службових повноважень при підписанні “Газпромом” і “Нафтогазом” в 2009 році контрактів на постачання і транзит газу.

Саме перегляду цього контракту, через який Україна платить за газ дорожче, ніж споживачі в ЄС, і домагається Київ. При цьому Україна не виключає подання позову до Росії з тим, щоб спробувати розірвати газові контракти.

В той же час, Київ послідовно ухиляється від інтеграційних проектів з Москвою. Україна не готова брати участь ні в об’єднанні “Газпрому” і “Нафтогазу”, запропонованого Росією, ні в Митному союзі РФ, Білорусії і Казахстану. Більше того, Україна почала переговори з ЄС про створення зони вільної торгівлі.

Зустрітися Д. Медведєв і В. Янукович, як раніше відзначав “Коммерсант”, повинні були ще десять днів тому. Президент РФ збирався відзначити День ВМФ в Севастополі, але візит на Україну він зумовив підписанням угоди по об’єднанню “Газпрому” і “Нафтогазу”. Київ з умовою не погодився, а тому замість Севастополя Д. Медведєв відправився відзначати свято в Балтійськ. У підсумку на розмову з колегою В. Янукович був змушений приїхати до Сочі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •