Ромні та Санторум – лідери симпатій виборців в Айові

Мітт Ромні (зліва) та Рік Санторум

Колишній губернатор штату Массачусетс Мітт Ромні та колишній сенатор від штату Пенсильванія Рік Санторум лідирують в штаті Айова після першого попереднього голосування прибічників Республіканської партії за кандидата у президенти.

Підрахунок голосів майже закінчився, обидва кандидати набрали по 25% голосів, повідомляє BBC Ukrainian.

Третім став Рон Пол. Ще один кандидат, Рік Перрі, який отримав лише 10%, сказав, що повертається додому до Техасу. «Я вирішив повернутися до Техасу, оцінити результати сьогоднішніх партійних зборів і визначитися, чи є для мене місце в цих перегонах», – сказав своїм прихильникам Рік Перрі, який ще місяць тому був першим в опитуваннях членів Республіканської партії.

В Айові відбулися не вибори в буквальному сенсі слова, а так звані кокуси. Там є 900 виборчих дільниць. Громадяни увечері збираються там, обговорюють кандидатів, зважують їхні плюси і мінуси і голосують, записуючи прізвище свого кандидата у виборчий список, повідомляє Радіо Свобода.

Кокусами в Айові розпочинається процес оцінки і аналізу сильних і вразливих сторін кандидатів. Кокуси розставляються акценти і подають ідеї щодо подальшої політичної боротьби. Звичайно, перемога в Айові не гарантує подальшого успіху, тим не менше переможець отримує моральну підтримку, впевненість щодо своїх можливостей і, що дуже важливо, спонукає прихильників щедріше жертвувати на агітаційну кампанію.

Айова дає поштовх. Історично кандидат у Президенти майже завжди є одним із трійки переможців в Айові. Наступні первинні вибори відбудуться у штаті Нью-Гемпшир. Після чого в Південній Кароліні переможець у всіх трьох штатах, за статистикою, забезпечує собі висування кандидатом від Республіканської партії на загальних президентських виборах на початку листопада.

Оновлення: Мітт Ромні переміг в Айові з перевагою тільки у вісім голосів – Reuters.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •