Археологи виявили доказ страти розп’яттям на хресті у стародавньому Римі

Сліди, знайдені на кістяку чоловіка, похованого в Італії 2000 років тому, свідчать про те, що він помер розп’ятим на дерев’яному хресті. Саме так, згідно до Біблії, стратили Христа.

Незважаючи на те, що розп’яття добре відомо вченим, як традиційна форма покарання злочинців та рабів у стародавньому Римі, ці залишки поховання є лише другим випадком, коли знайдено прямі археологічні докази цього.

Знахідка в Італії

Вивчення залишків кісток чоловіка, знайденого поблизу Венеції у 2007 році, дозволили виявити пошкодження, які прямо свідчать про те, що його ноги були прибиті до хреста.

В той же час, вчені обережно додають, що їхні висновки, через поганий стан знайдених кісток, є лише попередніми і вимагають підтвердження. Не знайдено також всіх кісток рук цього чоловіка.

Що кинулося вченим в очі, то це незвичний для стародавнього Риму стан поховання. Тіло було зарито в землю замість того,щоб опинитися в труні разом із різними предметами для поховань.

Скоріше за все, це рештки кістяка молодого раба, стверджують вчені, якого поховали без жодних передбачених в ті часи церемоній, як це робилося у випадку смерті рабів та злочинців.

Пошкодження на кістках ноги можуть свідчити про те, що його тіло прибивали металевими цвяхами, або прямо до хреста, або до дерев’яної підставки для ніг.

Історики схиляються до висновку, що римляни навчилися розп’яттю в Карфагені і використовували його як форму жорстокого покарання протягом майже тисячі років, до того, як імператор Костянтин заборонив таку практику у V столітті н.е.

(за матеріалами Live Science)

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •