Робота більше 40 годин на тиждень в Грузії буде оплачуватися як понаднормова – законопроект

Парламент Грузії міняє
Парламент Грузії міняє Трудовий кодекс

Парламент Грузії розглядає поправки до Трудового кодексу, згідно з якими робота понад 40 годин на тиждень і у вихідні дні повинна оплачуватися як понаднормова.

Відповідно до законопроекту, робочий день в Грузії для осіб віком 18 і більше років не повинен перевищувати 40 годин протягом п’яти робочих днів. Понаднормова робота передбачає погодинну оплату. У разі угоди сторін понаднормова робота може бути відшкодована додатковим відпочинком, повідомляє сайт Новости-Грузия.

Понаднормовою вважається будь-яка робота, яку виконує людина, за угодою з роботодавцем, тривалість якої перевищує 40 годин на тиждень (п’ять робочих днів). Понаднормовою вважається також робота, виконувана в дні офіційних свят. Що стосується відпочинку, оплачувана відпустка повинна бути не менше 24 робочих днів. При цьому відпустка може бути збільшена за рахунок відпрацьованих офіційних вихідних днів.

Раз на рік роботодавець зобов’язаний давати у разі вимоги працівникові відпустку за свій рахунок на строк не менше 15 робочих днів за свій рахунок.

У разі важкої, шкідливої або пов’язаної з небезпекою, роботи роботодавець зобов’язаний надати додаткову оплачувану відпустку не менше 15 календарних днів.

За кодексом, у трудовому контракті обов’язково повинні бути вказані дата початку роботи та її тривалість, робочий час і час відпочинку, місце роботи, посада та вид виконуваної роботи, обсяг заробітної плати та правила її оплати, правила оплати понаднормової роботи, тривалість оплачуваної і неоплачуваної відпустки.

У разі розірвання трудового контракту роботодавець повинен за сім днів повідомити про це працівнику письмово і вказати причини його припинення. Якщо ці умови не будуть виконані, працівник може подати до суду на свого роботодавця.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •