Рішення S&P знизити рейтинг США викликає протилежні оцінки

Пол Кругман критикує S&P

Рішення агентства Standard & Poor’s позбавити США найвищого рейтингу викликало змішану реакцію серед експертів та аналітиків. З одного боку агентство піддають критиці на кшталт “хто-вони-такі-щоб-нас-оцінювати”. З іншого боку, удар по репутації найбільшої економіки світу вважають своєчасним нагадуванням про необхідність суттєвих реформ.

Відомий економіст та Нобелівський лауреат Пол Кругман (Paul Krugman) у своєму блозі в газеті The New York Times жорстко критикує “екстремізм” республіканців, які відмовилися підвищувати податки,  і вважає, що саме через це країна опинилася в “рейтинговому безладі”. Але в той же час вчений відмовляється вважати експертів Standard & Poor’s “старійшинами”, здатними робити остаточні висновки.

“Важко уявити собі когось менш кваліфікованого ніж рейтингові агентства, хто міг би давати оцінку Америці”, пише він у блозі. “Люди, які оцінюють іпотечні папери, беруться робити висновки щодо фіскальної політики? Дійсно?”, з іронією питає П. Кругман.

Не пропустив він і факт того, що S&P наплутали в розрахунках, коли загубили десь біля 2 трлн. доларів. На думку економіста, це не тільки дратує але і наводить на думку, що S&P помилково концентрують увагу на швидкому подоланні дефіциту бюджету як “магічному засобі” вирішення проблем. Це позбавлено економічного сенсу, вважає П. Кругман, і додає, що після недавнього краху іпотеки S&P просто не має права говорити про це.

Зовсім ні, заочно відповідає П. Кругману  журналіст та редактор Ізра Кляйн (Ezra Klein) у статті в газеті The Washington Post. “Хлопці з S&P” часто помилялися, але не цього разу, вважає він. Щоб критикувати їхнє рішення немає підстав.

Агентство підкреслює нам, пише І. Кляйн, політичну недієздатність Вашингтону як одну із підстав для зниження рейтингу країни. “Згадайте риторику останніх кількох тижнів”, звертається до читачів автор статті. “Хтось може дійсно стверджувати, що ситуація навколо державного боргу позбавлена ризику?”, питає І. Кляйн. Наша політична система погано працює і  S&P цілком слушно звертають на це нашу увагу.

Економічний оглядач Стівен Гендел (Stephen Gandel) з журналу TIME також впевнений в тому, що рейтингове агентство не помилилося. Тепер, вважає автор, для уряду, американців, корпорацій стає складніше позичати гороші і додає, що “після того, що ми заборгували протягом останніх десятиліть, це – цілком закономірний результат”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •