Restaurant Magazine: копенгагенський ресторан Noma знову найкращий в світі

Noma - найкращий ресторан світу

Ресторан Noma у столиці Данії вже вдруге очолив список 50 найкращих ресторанів світу, потіснивши серйозних конкурентів з Іспанії. Родзинка «Noma» – у її «новій» скандинавській кухні.

Noma вже вдруге поспіль очолила топ-50 найкращих ресторанів світу за версією поважного галузевого журналу Restaurant Magazine. Друге та третє місця посіли іспанські ресторани El Celler de Can Roca із Жерони і Mugaritz із Сан-Себастіана. Найкращий німецький ресторан Vendome у Берґіш-Гладбаху посів 21-у сходинку рейтингу, проведеного понад 800 експертами, кулінарними критиками та кухарями.

Шеф ресторану Noma Рене Редцепі

Заклад Noma, розташований у колись закинутому, а нині перебудованому корабельному складі, відомий своєю «новою північною» кухнею. Її шеф-кухар Рене Редцепі (Rene Redzepi) готує страви з равликів, обліпихи, диких трав і навіть оленячого моху. Щомісяця його ресторан у Копенгагені отримує понад 100 тисяч замовлень від клієнтів з усього світу. Секрет кухаря – він радить шукати нові інгредієнти… прямо за порогом власного дому!

Рене Редцепі – справжня зірка кулінарного мистецтва. За висловом кулінарного критика Юрґена Доллазе, данський кухар – «найбільше натхнення кулінарного мистецтва останнього століття». Він не просто готує смачні страви, а прагне відображали в них природу свого регіону. Він постійно шукає нові продукти та компоненти по всій країні: обсмажує спаржу з хвоєю, змішує бузину з каперсами, подає ще живих креветок із замороженим ягелем та грибною пудрою. «Якщо ти працюєш кухарем, то маєш використовувати щось більше, аніж звичайні компоненти, які можна купити у супермаркеті», – ділиться Редцепі своїм секретом.

Фотогалерея на сайті агентства Bloomberg.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •