Рейтинг Wprost: у найбагатшого з поляків трохи більше як 2 млрд євро

Ян Кульчик - найбагатший з поляків

Бізнесмен Ян Кульчик (Jan Kulczyk) – найбагатший поляк, згідно до рейтингу тижневика Wprost, який оприлюднив свій перелік людей з найбільшими в країні статками.

Лідерство Я. Кульчику забезпечили його 8,5 млрд. злотих (2.14 млрд. євро), якими оцінюється його майновий стан. Власник холдінгу Kulczyk Holding, він заробляє інвестуванням у такі сектори ринку, як газ та нафта, нерухомість та інфраструктурні проекти.

Другим та третім у рейтингу йдуть медіа-магнат Зиґмунд Солорж-Зак (Zygmunt Solorz-Zak) з 1.99 млрд. євро та підприємець з Вроцлава Лешек Чарнецький (Leszek Czarnecki), у якого нарахували 1.9 млрд. євро.

Всі троє займають верхні рядки рейтингу другий рік поспіль.

Як повідомляє видання, всі разом 100 найбагатших поляків мають менше активів ніж найбагатша людина світу мексиканець Карлос Слім Хелу (Carlos Slim Helu) який зробив у сфері телекомунікацій 74 млрд. доларів США.

Всі учасники рейтингу мають разом 100 млрд. злотих. Цих грошей вистачить на те, щоб збудувати 2100 км. швидкісної автомагістралі, 61 стадіон національного масштабу чи купити 250 футболістів класу Кріштіану Роналду.

Тижневик нагадує, що топ-десять бізнесів в Польщі створені буквально “з нічого”. Кілька мільйонерів з поточного рейтингу заснували свої компанії на гроші зароблені ними на літніх заробітках.

Більшість успішних бізнесів ніяк не пов’язані з освітою, яку отримали їхні власники, отже садівник досяг успіху заснувавши видобувну компанію, фізик  має бізнес, пов’язаний з будівництвом і охороною здоров’я, а випускник факультету німецької філології успішно продає сигари, золото та одяг.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •