Рейтинг: Мельбурн – найкраще для проживання місто в світі

Мельбурн

Австралійське місто Мельбурн вперше за майже 10 років випередило канадський Ванкувер у списку найкращих для проживання міст у світі, повідомляє сайт BBC.ua.

Ванкувер з 2002 року очолював щорічний огляд Global Liveability Survey, але цього року став третім, пропустивши вперед Мельбурн і Відень.

Загальний результат австралійських і канадських міст дуже добрий – вони мають сім із десяти верхніх позицій.

Хараре (Зімбабве), Дакка (Бангладеш), і Порт-Морсбі (Папуа-Нова Гвінея) займають найнижчі позиції списку.

Якість проживання у містах оцінювалася за такими категоріями: стабільність, охорона здоров’я, культура, довкілля, освіта та інфраструктура.

Ванкувер втратив першу позицію тому, що знизилась оцінка його інфраструктури – через періодичне закриття ключових автомагістралей міста.

Лондон посідає 53 сходинку з 140 досліджуваних міст. Гонолулу – на 26-ій і є має найвищу позицію з американських міст.

Аналітична компанія Economist Intelligence Unit, що провела дослідження, каже, що європейські міста дещо опустилися в рейтингу через кризу в єврозоні, а на падіння рейтингів міст Близького Сходу та Північної Африки вплинули революційні події, що отримали назву “Арабська весна”.

“Міста Австралії, де щільність населення невелика і відносно низький рівень злочинності, і далі є одними з найкращих у світі для проживання,” – йдеться у доповіді редактора рейтингу Джо Коупстейка.

“Хоча вартість життя там постійно зростає через міцність австралійського долара, ці міста пропонують набір факторів, які роблять їх дуже привабливими,” – каже він.

Мельбурн, Австралія

Мер Мельбурна Роберт Дойль сказав, що “дуже втішений” новиною.

“Вперше за десять років ми офіційно посіли перше місце, – сказав він. – А коли подумати про те, що сильний австралійський долар стоїть на заваді, то це вражає ще більше”.

Найкращі для проживання міста 2011

1: Мельбурн (Автралія)

2: Відень (Австрія)

3: Ванкувер (Канада)

4: Торонто (Канада)

5: Калгарі (Канада)

6: Сідней (Австралія)

7: Гельсінкі (Фінляндія)

8: Перт (Австралия)

9: Аделаїда (Австралія)

10: Окленд (Нова Зеландія)

Джерело: Global Liveability Survey

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •