Реформи у Франції заторкнули насамперед багатих

Французький президент пообіцяв змінити економічну політику  (фото-джерело).

Парламент Франції ухвалив зміни до бюджету, які передбачають збільшення податкових надходжень на понад сім мільярдів євро.  Реформи заторкнули насамперед багатих, передає  DW.DE.

Це перший державний бюджет Франції, який ухвалили правлячі соціалісти на чолі з Франсуа Олландом  31 липня. Французький президент обіцяв змінити економічну політику свого попередника Ніколя Саркозі, тому не дивно, що перші реформи стосувалися скасування ухвалених колишнім урядом податкових пільг, зокрема пов’язаних з понаднормовим робочим часом. Тепер така праця знову оподатковуватиметься.

Скасовано також збільшення податку на додану вартість на 1,5 відсотків. Соціалісти вирішили не чіпати доходи простих громадян і збільшили податки фактично лише для запечених категорій громадян. Ідеться, зокрема, про тих французів, чиї статки перевищують 1,3 мільйона євро. Також запроваджено додаткове оподаткування для спадкоємців.

Сам Франсуа Олланд вирішив особисто долучитися до економії бюджету. Його зарплатню, а також заробітну плату прем’єр-міністра скоротять на 30 відсотків – до 15 тисяч євро на місяць.

Утім, на цьому правлячі соціалісти не збираються зупинятися. Наступного року вони планують нові революційні кроки. Зокрема вони хочуть ухвалити закон про щорічний 75-відсотковий податок на отриманий у Франції прибуток, якщо він перевищує мільйон євро. Також уряд хоче створити наступного року 100 тисяч нових робочих місць і ще 50 тисяч 2014-го для погано освіченої молоді з бідних районів.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •