Референдум в Греції – неприємний сюрприз для Італії

Берлусконі матиме непрості розмови на саміті G20

Прем’єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі має переконати лідерів G 20 і міжнародних інвесторів у дієздатності свого уряду та готовності до рішучих реформ. Інакше епіцентр боргової кризи переміститься з Афін до Рима.

Несподіване рішення грецького прем’єр-міністра Георгіоса Папандреу провести референдум щодо пакету допомоги Афінам, ухваленого 27 жовтня на надзвичайному саміті ЄС, різко дестабілізує ситуацію в єврозоні. Особливо це вдарило по фінансовому ринку Італії: тут нині дуже відчутна втеча міжнародних інвесторів. Курси акцій на фондовій біржі в Мілані впали нижче, ніж у Франкфурті та Парижі, а курси італійських держоблігацій, які дещо оговталися після панічного серпневого розпродажу, знову серйозно «просіли, повідомляє Deutsche Welle.

Це свідчить про те, що у міжнародних фінансових колах саме Італія, а не Португалія, не Іспанія і тим паче не Ірландія, вважається нині найбільш проблемною після Греції країною єврозони. І йдеться не лише про те, що рівень державної заборгованості досяг в Італії 120 відсотків валового внутрішнього продукту (ВВП) – гірший показник тільки в Греції. Головна проблема не в відносних, а в абсолютних цифрах: якщо у Греції держборг становить близько 350 мільярдів євро, то в Італії – 1,9 трильйона!

Після новини про грецький референдум прибутковість десятирічних італійських паперів досягла 6,3 відсотка. Критичною межею вважаються 7 відсотків. Коли прибутковість ірландських і португальських держоблігацій перевищила цей рівень, обидві країни попросили про допомогу в Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF).

Тож, немає нічого дивного, що канцлер Німеччини Анґела Меркель після отримання несподіваного повідомлення про грецький референдум провела 1 листопада телефонні переговори не тільки з французьким президентом Ніколя Саркозі, з яким вона обговорює всі головні рішення по єврозоні, але і з італійським прем’єр-міністром Сильвіо Берлусконі. Він, за повідомленнями інформаційних агентств, обіцяв швидке і рішуче втілення в життя обіцяних реформ.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •