Письменник Террі Прачетт не виключає добровільного самогубства у швейцарській клініці

Сер Террі хотів би померти в сонячний день

Письменник Сер Террі Прачетт (Sir Terry Pratchett) розпочав формальну процедуру, яка може завершитися його добровільним самогубством у клініці Dignitas в Швейцарії, повідомляє газета The Daily Telegraph.

Автор багатьох книжок-бестселерів, якому зараз 67 років, страждає на рідкісну форму хвороби Альцгеймера (Alzheimer’s disease). Він нещодавно отримав необхідні погоджувальні анкети з клініки та обирає момент коли їх заповнити.

Скористатися послугами цієї клініки Серу Террі спало на думку після відвідування її разом зі знімальною групою телеканалу BBC TWO, яка працює над  контроверсійним документальним фільмом на тему добровільної смерті – евтаназії. У фільмі знято, як 71-річний Пітер Смедлі (Peter Smedley) випиває коктейль з токсинами перед тим, як померти на руках своєї дружини.

Цей фільм буде першою спробою показати самогубство у програмі некомерційного телеканалу, яка вже викликала запеклі дебати.

Т. Прачетт у цьому фільмі розповідає про те, що він отримав необхідні формуляри клініки і єдине, що утримує його від того, щоб заповнити їх, це бажання закінчити цей фільм та “чортова книга, яку має дописати”. Він також підкреслив, що все ще роздумує над тим, чи покінчити із власним життям.

Він визнав, що його думка з цього приводу змінюється “кожні дві хвилини”, і додав, що якщо він вирішить померти, то хотів би зробити це в Англії та у сонячний день.

Сер Террі вже певний час пропагує ідею зміни законів в Британії, які забороняють допомогу тим, хто вирішив піти з життя через невиліковну хворобу. На його думку, відсутність такого права змушує людей кінчати з собою раніше ніж це могло б статися, бо їм ще протрібно здійснити подорож до Швейцарії до того, як вони вже не зможуть цього зробити через стан здоров’я.

Письменник наполягає також на тому, щоб безнадійно хворі могли отримати “набір для евтаназії”, який вони можуть взяти додому і самостійно обрати момент та обставини своєї смерті.

Існують підстави вважати, що 21% всіх, хто вмирає у клініці Dignitas, не мають невиліковної хвороби.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •