Путін “зламав” президента Вірменії, заявляє експерт в Єревані

Путін вирішив за президента Вірменії Саргсяна - політолог
Путін вирішив за президента Вірменії Саргсяна – політолог

Заради вступу до Митного Союзу Росія не тиснула на президента Вірменії, це президент Росії “зламав” президента Вірменії і нав’язав йому рішення про вступ до Митного Союзу, вважає експерт політичних і виборчих технологій Армен Бадалян.

“3 вересня Путін просто повідомив чинному президенту Вірменії про своє рішення. І це рішення чинного президента Вірменії – не його рішення, а президента Росії”, говорить політолог в інтерв’ю для Першого Інформаційного.

“Президент Путін чудово знає психологічний портрет чинного президента і дуже добре розумів, що тут не потрібно працювати з суспільством, тому що в таких країнах, як Вірменія, все вирішує одна людина. Росія не втручалася в наші справи і 3-го вересня за закритими дверима змогла зламати на коліні чинного президента, поставивши перед ним його ж прохання останніх 5 років”, говорить А. Бадалян.

“3-го вересня Росія нагадала чинному президенту Вірменії поставлені раніше умови, коли вона підтримала його, і зажадала “погашення боргів”. Ціна на газ … на прохання чинного президента це було відкладено на два роки, поки тут не пройдуть вибори. Були поставлені питання трудових мігрантів та багато інших питань”, ділиться своїми висновками політолог.

“Росія почекала, поки Захід визнав легітимність виборів у Вірменії: парламентських – 2012р., президентських і столичних – 2013р., Тому що рішення легітимного президента буде легітимним”, додає експерт.

Коментуючи ситуацію в Україні, А. Бадалян сказав: “Зараз йде процес двостороннього впливу на Україну з боку Росії і Заходу. Правда, керівництво України в початковий період заявляло, що підпише Угоду про Асоціацію, але після приватних бесід з президентом Путіним, Віктор Янукович, здається, змінив свою точку зору… Не виключено, що навіть за день або два до Вільнюського саміту рішення зміниться і підпишуть… Тому незалежно від заяв аж до саміту ми не можемо сказати, підпише Україна чи ні”.

Щодо ситуації з вирішенням “питання Тимошенко” він сказав, що “не виключено також, що її не звільнять, але Україна підпише Угоду про Асоціацію, Європа тимчасово закриє очі на це питання, тому що в цьому випадку ставки можуть бути набагато вище, ніж свобода якогось діяча, яким би впливовим він не був”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •