Провал переговорів по запобіганню дефолту США додає ціни золоту

Золото далі дорожчає

Ціна на золото продовжує бити рекорди: вперше в історії вартість дорогоцінного металу виросла до 1624, 07 доларів за унцію на торгах у Сінгапурі, на біржі в Нью-Йорку ф’ючерси на поставку в серпні досягли позначки в 1624, 30 доларів, повідомляє Газета.ру.

Золото дорожчає через невизначеність в США: інвестори стурбовані провалом переговорів по запобіганню дефолту США, світові ринки падають, дешевшають ф’ючерси на нафту.

За даними агентства Bloomberg, під впливом боргової кризи в Європі та США спотова ціна на золото виросла на 14% за поточний рік. Інвестори вкладають гроші в «безпечний актив» і чекають врегулювання проблеми дефолту, що загрожує США, хоча чергові переговори з підняття гранично допустимого рівня держборгу між президентом Бараком Обамою і представниками конгресу, що відбулися в суботу, завершилися провалом.

Глава США не зміг домовитися з «Групою шести», що об’єднала представників і республіканців, і демократів Конгресу. Б. Обама готовий в обмін на підвищення боргового стелі збільшити податки, так що доходи бюджету збільшаться на $ 1,2 трлн протягом 10 років. «Група шести» наполягає на скороченні витрат на $ 3,7 трлн. Якщо влада США не зможе до 2 серпня підняти поріг держборгу, який вже становить $ 14,3 трлн, держава буде не в змозі платити за рахунками, що означає технічний дефолт.

«Домовленість по стелі держборгу не досягнута, невизначеність змушує інвесторів вкладати в золото», – заявив Домінік Шнідер з UBS AG.

За його прогнозом, вартість дорогоцінного металу може сягнути $ 1800 за тройську унцію до кінця 2011 року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •