Про державну підтримку ІТ-галузі Азаров говорив з іншими блогерами

Азаров поговорив з іншими блогерами

Уряд готовий надавати всіляку підтримку розвитку сфери ІТ-технологій. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час спілкування з блогерами, яке відбулося в рамках зустрічей “Лабораторії відкритих комунікацій”, повідомили УНН у прес-службі КМУ.

Вже найближчим часом буде ухвалено новий закон, який кардинально змінить ставлення до сфери ІТ-технологій, запевнив учасників зустрічі глава уряду. Окрім цього, буде внесено зміни до податкового законодавства, які стимулюватимуть ІТ-бізнес в Україні, виведуть його на новий рівень розвитку, а це, в свою чергу, сприятиме покращенню економічних показників, зростанню рівня ВВП. Серед засобів покращення умов розвитку сфери високих технологій М. Азаров назвав пільгове оподаткування, а то й відмову від стягнення податків тих високотехнологічних розробок, які потребуватимуть особливої державної підтримки.

Минулого року урядом вжито ряд заходів, які є реальними кроками на покращення роботи ІТ-сектору, зазначив один із учасників зустрічі Денис Довгополий, відомий в Україні розробник бізнес-інкубатора та проекту Startup crush test. Однак, на його думку, ще чимало чинників гальмують якісну роботу на цьому напрямку, зокрема залишаються старі проблеми адміністрування та бюрократизму.

Сприяти розвитку сфері “високотехнологічної” освіти закликала Іветта Делікатна, посол “Силіконової долини” в Украіні, адже майбутнє ІТ-сфери – за молодими людьми, які повинні отримати достатньо якісні сучасні знання. Зокрема, необхідно покращити рівень володіння іноземними мовами, а для цього в першу чергу треба переглянути програми, за якими здобувають освіту молоді люди, та надати можливість освоювати їх з професійними викладачами. Також варто приділити більше уваги розвитку комунікативно-інноваційних технологій, для цього Іветта Делікатна попрохала створити національні проекти, реалізація яких дасть поштовх молодим, за якими, власне, майбутнє розвитку ІТ-технологій.

М. Азаров запевнив, що на державному рівні провідні заклади, які готують фахівців в цій галузі, отримуватимуть суттєву підтримку. Політехнічні вузи Києва, Львова, Харкова будуть посилені: як кількісно щодо набору студентів та роботи професорсько-викладацького складу, так і якісно – створенням нових навчальних програм. До того ж розглядається можливість запрошення викладачів із-за кордону, Уряд готовий оплатити роботу таких висококваліфікованих фахівців, запевнив М.Азаров.

Розглядається і можливість створення великої наукової бази, яка за допомоги держави з часомповинна перетворитися на українську “силіконову долину”, стати глобальним центром розвитку ІТ-сфери. Саме тут, в Україні, молоді українські фахівці, а серед сьогоднішніх студентів та спеціалістів-початківців немало майбутніх геніїв, зможуть реалізувати свої ідеї.

Прем’єр-міністр закликав учасників зустріч тримати зворотній зв’язок, повідомляти про всі факти втручання в роботу правоохоронців, зокрема, податкової служби. Також глава уряду попросив зібрати всі існуючи в блогер-середовищі ІТ-ишників пропозиції, щоб уряд, опрацювавши їх, міг створити формалізовані нормативно-правові документи, які б кардинально сприяли покращенню роботи ІТ-сфери та були максимально адаптовані до реальних потреб галузі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •