Президент ветував нову редакцію Митного кодексу та запропонував відкласти набуття нею чинності

Президент заветував нову редакцію Митного кодексу

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до нової редакції Митного кодексу (законопроект №8130-д), затвердженої Верховною Радою 3 листопада 2011 року.

Відповідні зауваження глави держави від 21 грудня 2011 року оприлюднено на сайті ВР у середу, 11 січня, повідомляє сайт DT.ua.

Зокрема у своїх зауваженнях (всього майже 50 стор. тексту), президент пропонує відтермінувати набуття чинності нової редакції МК на рік — до 1 січня 2013 року.

Президент України Віктор Янукович запропонував у два рази зменшити вартість товарів, які українці можуть ввозити з-за кордону без сплати мит і ПДВ — із затвердженої у новій редакції Митного кодексу 1 тис. євро до 500 євро. Про це йдеться в зауваженнях голови держави до нової редакції Митного кодексу, до якого він застосував право вето.

Як повідомлялося, у листопаді Верховна Рада проголосувала за збільшення максимальної вартості товарів з нинішніх 200 євро до 1000 євро (раніше пропонувалося збільшити поріг до 2000 євро).

«Прийняття нового Митного кодексу України обумовлює внесення змін до Податкового кодексу України, інших законодавчих актів, вимагає ухвалення значної кількості підзаконних нормативно-правових актів. За час, що залишився до набуття чинності Кодексу, прийняти необхідні нормативно-правові акти неможливо… За таких обставин запропонована дата набуття чинності Кодексу не може бути підтримана. Вважаю за необхідне відтермінувати набуття чинності Кодексу до 2013 року», — йдеться в документі.

Також президент пропонує змінити цілу низку статей прийнятого документа.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •