Президент у День пам’яті Героїв Крут згадав про відповідальність командирів

Біля Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут»

Президент України Віктор Янукович звернувся до громадян з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут. Про це УНН повідомили у прес-службі голови держави.

“Дорогі співвітчизники! Дев’яносто чотири роки тому біля станції Крути відбувся бій, в якому полягли українські юнаки – військові курсанти, студенти та гімназисти. Вони вірили, що захищають ідеали свободи і незалежності України”, – зазначив президент.

За словами голови держави, ця героїчна та водночас трагічна дата в історії нашої держави завжди буде нагадувати нам про велику відповідальність наставників і командирів за рішення, які вони приймають.

“Згадаймо нині у молитві душі загиблих героїв. Хай з Богом спочивають”, – звернувся до громадян В.Янукович.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров поклав квіти до Меморіалу пам’яті героїв Крут, повідомляє кореспондент УНН. Також під час заходу відбулась міжконфесійний молебен.

Відбулося освячення пам’ятника загиблим героям під Крутами, яку провів патріарх Греко-католицької церкви Святослав (в миру Шевчук), спільно з представниками Київського патріархату Української православної церкви.

Сьогодні, 29 січня – день вшанування пам’яті Героїв Крут, передає Радіо Свобода. Заходи відбуваються на Меморіальному комплексі «Пам’яті Героїв Крут» поблизу села Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області та в багатьох містах України.

Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 київськими студентами, які захищали підступи до Києва, тривав 5 годин. У свідомості багатьох українців він є символом героїзму української молоді. У 2006 році на місці бою встановлено пам`ятник.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •