Президент розповів дипломатам про сподівання на нові здобутки у відносинах з партнерами у світі

Президент під час зустрічі з дипломатами

Україна зустрічає 2012 рік з бажанням досягати у міжнародній співпраці нових взаємовигідних практичних результатів. «Переконаний, що наступний рік принесе нові здобутки у відносинах України з усіма державами й міжнародними організаціями, які ви представляєте», – сказав Президент України Віктор Янукович на Традиційній зустрічі з керівниками дипломатичних представництв і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Говорячи про зовнішньополітичні здобутки України в 2011 році, Президент наголосив: відповідно до курсу на прагматичне міжнародне співробітництво й економізацію зовнішньої політики Україна значно активізувала роботу з іноземними партнерами.

В.Янукович зокрема звернув увагу на нормалізацію відносин з Росією. Сьогодні, зазначив він, українсько-російські взаємини розвиваються на основі дружби, поваги й прагматизму. «Ми послідовно і конструктивно співпрацюємо на всіх напрямах двостороннього співробітництва», – сказав Президент, наголосивши, що йдеться про відносини сусідів та стратегічних партнерів.

За словами Глави держави, наше стратегічне партнерство зі США також отримало подальший розвиток на традиційних напрямах двосторонньої співпраці. Йдеться зокрема про таку важливу сферу, як посилення ядерної безпеки. «Цього року ми підписали з американською стороною відповідний міжурядовий меморандум про співпрацю», – зазначив В.Янукович.

Слова особливої вдячності Президент України адресував Польщі – «надійному другу і партнеру». Також Президент звернув увагу на «помітний прогрес у взаєминах з Молдовою, позитивні тенденції у діалозі з Румунією».

Велике значення для України має інтенсифікація відносин з країнами СНД, підкреслив Віктор Янукович. Він нагадав, що цього року було підписано Договір про зону вільної торгівлі держав Співдружності. Крім того, додав він, готуються до підписання двосторонні угоди про вільну торгівлю з низкою інших країн у різних частинах світу.

За словами Президента, Україна також продовжувала курс на зміцнення відносин з країнами Азії, Африки та Латинської Америки. Глава держави особливо підкреслив важливість встановлення стратегічного партнерства з такими країнами як Китай та Туреччина, а також інтенсифікацію співпраці з Бразилією.

«Проводячи політику неучасті у військових союзах, ми, разом з тим, продовжуємо розвивати конструктивне партнерство з НАТО. Крім того, Україна залишається одним із найактивніших учасників міжнародних миротворчих місій під егідою Організації Об’єднаних Націй», – констатував Президент України.

(джерело – офіційний сайт президента України)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •