Президент Росії розкритикував намагання України переглянути вартість газу

Президент Росії розкритикував намагання України переглянути вартість газу

Медведєв вважає критику Києвом газових угод безпідставною

Президент Росії Дмітрій Медведєв розкритикував намагання України переглянути вартість газу, який постачається за контрактом 2009 року.

В інтерв’ю телеканалу Euronews Д. Медведєв апелював до української сторони, як до “колег” і “партнерів”. Однак одразу пригадав, що при цьому представники України нібито сприймають договір, як “несправедливий”, “від лукавого”, повідомляє BBC Ukrainian.

“Всі договори, до того часу, поки вони не спростовані певним чином у судовому порядку або не припинені сторонами, належать до виконання”, – заявив російський президент.

“Розмови про те, що ми платимо більше, ніж інші держави, ні на чому не ґрунтуються. Це чистої води пропаганда. Україна платить за тією ж формулою і платить гроші, відповідні тим грошам, які платять інші європейські споживачі”, – твердить Д. Медведєв.

httpv://www.youtube.com/watch?v=a_Hxiv6iYQM

Раніше російська сторона називала умовою зниження вартості газу вступ України до Митного союзу, або погодження на варіант об’єднання національної компанії “Нафтогаз України” з її газотранспортною системою з російською компанією “Газпром”.

Заяви Д. Медведєва стали продовженням суперечки між країнами за ціну на газ. Попри намагання сторін продемонструвати переконливість своїх позицій, на рівні переговорів представникам країн компромісу поки що досягти не вдається.

Раніше в інтерв’ю газеті “Коммерсант” президент України Віктор Янукович назвав некоректною заяву російського президента про “настрої утриманки”, які демонструє Україна.

Попри заяви про дружбу з Росією, президент України назвав принизливим спосіб, в який Москва “запрошує” Київ до Митного союзу. Він не виключив, що згодом Україна може приєднатися до цього об’єднання, але зазначив, що спершу хоче “подивитися, як працюватиме Митний союз через рік-два”.

Останнім часом Росія та Україна обмінялися цілою низкою гострих заяв стосовно ціни на газ та чинних контрактів, озвучених як керівництвом країн, так і головами державних компаній.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •