Президент підписав закон про державну службу, встановив пенсію чиновникам у 80% від зарплати

Президент підписав закон про державну службу

Президент підписав ухвалений парламентом 17 листопада 2011 Закон “Про державну службу”. Закон було ухвалено Верховною Радою на базі президентського законопроекту № 8306, повідомляє сайт видання Дебет-Кредит.

Законом визначаться правовий статус держслужбовця, порядок вступу на держслужбу, її проходження та припинення. Посади держслужбовців в залежності від характеру та обсягу посадових повноважень розбиті на 5 груп і 19 підгруп, передбачається 9 рангів держслужбовців.

Схему посадових окладів держслужбовців щорічно буде встановлювати КМУ. Законом для них встановлена ​​пенсія в розмірі 80% зарплати. При виході на пенсію держслужбовцю виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 10 посадових окладів, за умови наявності стажу держслужби не менше 10 років.

Згідно з документом, держслужбовці не мають права демонструвати свої політичні погляди під час виконання службових обов’язків, організовувати страйки і брати в них участь. Не сумісна з держслужбою підприємницька діяльність, інша оплачувана діяльність (крім викладацької, наукової, творчої, медичної, інструкторської та суддівської в спорті).

За держслужбовцями закріплюється право вимагати письмового підтвердження даного керівником доручення, якщо воно викликає сумніви на предмет законності. Письмове підтвердження звільняє їх від відповідальності за дії за дорученням, за винятком випадків виконання явно злочинного доручення.

Вступ на посаду держслужбовцям можливо лише після проходження конкурсу, який полягає в тестуванні і співбесіді. Законом передбачений випробувальний термін тривалістю від 60 до 120 календарних днів, а також підвищення професійної компетентності раз на три роки. Оцінювання діяльності держслужбовця проводиться щорічно безпосереднім керівником.

Закон вступить в силу з 1 січня 2013 року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •