Президент Литви: Україна вирішує долю асоціації з ЄС перебуваючи під тиском Росії

Даля Грибаускайте вірить в успіх саміту у Вільнюсі
Даля Грибаускайте вірить в успіх саміту у Вільнюсі

Президент Литви Даля Грибаускайте не готова сказати, чи буде підписано угоду про асоціацію ЄС з Україною у заплановані терміни.

Проте, вона підкреслює, що Україна знаходиться під шаленим тиском з боку Росії, яка зацікавлена у залученні України у свої власні інтеграційні проекти, повідомляє агентство LETA/ELTA.

Особливий тиск відчувається в економіці, де спостерігається заборона на певну продукцію, так само, як це траплялося з блокуванням експорту литовської молочної продукції, говорить президент Литви. Тиск, що виражається у цінах на енергоносії, особливо помітний, додає вона.

“Все це разом впливає на громадську думку і рішення офіційних осіб”, сказала Д. Грибаускайте в інтерв’ю Radio Free Europe.

На запитання, чи можна буде вважати провалом саміту відсутність підпису України під угодою про асоціацію, президент Литви заявила, що не погоджується з таким висновком.

“Результат зустрічі буде позитивним за будь-яких обставин”, впевнена вона.

“Щоб не вирішила Україна – навіть, якщо всі необхідні умови не будуть виконані, я думаю, що ми все ще матимемо чудові шанси скоріше на позитивний результат, ніж на негативний. Україна вже досягла чудових результатів для себе, тому що рухається шляхом реформ”, сказала президент Литви.

Україна і Євросоюз планують підписати Угоду про асоціацію, яка передбачає створення поглибленої зони вільної торгівлі на саміті країн «Східного партнерства ЄС» 28-29 листопада у Вільнюсі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •