Прем’єр-міністр Італії представив президенту уряд технократів

Монті сформував уряд без політиків

Після двох днів консультацій прем’єр-міністр Італії Маріо Монті представив президенту країни склад нового уряду. Це – 12 міністрів, серед яких немає представників жодної політичної партії.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, вже сьогодні ввечері уряд має скласти присягу президенту Джорджо Наполітано.

Очікується, що протягом наступних двох днів команду міністрів та їхню програму реформ схвалять обидві палати італійського парламенту. Тільки після цього уряд зможе офіційно почати запровадження економічних реформ для виведення Італії з боргової кризи і відновлення її економічного зростання.

Кабінет Маріо Монті підтримують більшість політичних партій, Спілка підприємців Італії та провідні профспілкові організації. Лише крайня права партія «Північна ліга» заявила, що йде в опозицію до нової влади.

У новому кабінеті міністрів досвідчений економіст Монті відвів для себе крім прем’єрської ще й посаду міністра фінансів, повідомляє Deutsche Welle. Міністерством економічного розвитку та інфраструктури керуватиме Коррадо Пассера, який дотепер був виконавчим директором другого за розмірами банку Італії Intesa Sanpaolo. Серед інших помітних призначень у новому уряді “технократів”, оглядачі звертають увагу й на міністра закордонних справ Джуліо Терці. Досі він очолював дипломатичну місію Італії у США, у минулому був послом при Раді безпеки ООН та в Ізраїлі. Сам Монті підтвердив, що запросив працювати у новому уряді саме професіоналів, а не відомих політиків та висловив сподівання, що його уряд зможе гідно побороти кризу й об’єднати украй поляризоване суспільство.

Заходи нових урядовців мають послабити тиск фінансових ринків на країну. Зовнішній борг третьої економіки єврозони сягає 1,9 трильйона євро, що за умов кризи призвело до збільшення вартості італійських запозичень.

Колишній єврокомісар і новий італійський прем’єр Маріо Монті отримав доручення сформувати «надзвичайний» уряд минулої неділі – після відставки Сільвіо Берлусконі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •