Прелюдія до нової газової війни – редакційна стаття газети Ведомости

В Росії та Україні заговорили про газову війну

Переконавшись у тому, що судовий процес над Юлією Тимошенко не призведе до перегляду російсько-української газової угоди 2009 р., українська влада знайшла новий, досить несподіваний спосіб скасувати ненависний договір з «Газпромом», пише у редакційній статті російська газета Ведомости.

У п’ятницю прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що «Нафтогаз України» буде ліквідовано, точніше, розділено на кілька компаній. В результаті, як розраховує український уряд, всі угоди, які були підписані від імені «Нафтогазу», стануть недійсними.

На що голова правління «Газпрому» Олексій Міллер тут же заявив, що «Нафтогаз», звісно, ​​може бути ліквідований, але тільки якщо об’єднається з російською газовою монополією.

Від спостереження за цією перепалкою виникає відчуття безвиході, пише газета.

Важко повірити, що Азаров і правда нічого не знає про правонаступництво господарюючих суб’єктів і ніколи не тримав у руках чинний договір з «Газпромом». Там написано: у разі зміни організаційно-правової форми, злиття або будь-якого іншого перетворення однієї із сторін вона зобов’язана належним чином забезпечити правонаступництво, а права і зобов’язання за контрактом передати структурі, що утворилася.

Зрештою, крім угоди «Нафтогазу» і «Газпрому» є ще й міжурядова угоду на ту ж тему. А це вже міжнародний документ, і відмовитися від його виконання українській стороні ще складніше, ніж від комерційних контрактів «Нафтогазу».

Не ліквідують ж вони державу Україна заради того, щоб обійти міжурядову угоду, задається питанням газета Ведомости.

Ще важче повірити в те, що Міллер серйозно розраховує на поглинання «Нафтогазу», а російський уряд – на те, що з України можна зробити Білорусію. Президент України Віктор Янукович, який з якихось давніх спогадів досі вважається проросійським, багаторазово доводив зворотне. «Нафтогаз» ніхто «Газпрому» віддавати не збирається. А залучити Україну в наш Митний союз не вийде, навіть якщо віддавати їй газ безкоштовно.

Коли на переговорах сторони висувають один одному свідомо нездійсненні умови, це означає, що вони й не намагаються ні про що домовитися. Це лише розвідка боєм перед зимовим опалювальним сезоном, робить висновок газета Ведомости.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •