Правляча Соціалістична партія Іспанії погодилася на дострокові загальні вибори

Запатеро вирішив, що час для виборів настав

Прем’єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Запатеро сьогодні повідомив, що нові загальні вибори відбудуться у країні 20 листопада – на 4 місяці раніше, ніж планувалося, повідомляє Радіо Свобода.

Протягом останнього часу на главу іспанського уряду чинила тиск консервативна опозиція, яка звинувачувала його у погіршенні економічної ситуації в країні і вимагала дострокових виборів. На цьому наполягали і деякі його однопартійці-соціалісти.

“Я впевнений, що настав момент оголосити загальні вибори…які відбудуться 20 листопада”, сказав Х. Л. Р. Запатеро на прес-конференції у п’ятницю.

Політичні коментатори звертають увагу на те, що рейтинг соціалістів останнім часом трохи покращився і показники рівня безробіття в країні впали через літню зайнятість, отже настав момент капіталізувати ці переваги, повідомляє агентство Reuters.

Опозиційні консерватори під головуванням Маріано Рахоя (Mariano Rajoy), як очікується, виграють ці вибори, але соціалісти можуть звести поразку до мінімальної.

Популярність Х.Л.Р. Запатеро значно впала після того, як він відмовився брати участь у виборах після того, як соціалісти зазнали поразки на регіональних виборах в травні.

Опитування громадської думки, проведене з 4 по 11 липня, дає підстави соціалістам, яких очолив колишній міністр внутрішніх справ Альфредо Перез Рубалкаба (Alfredo Perez Rubalcaba) сподіватися на рівень підтримки у 36%, а консерваторів із Народної Партії підтримують 43.1%.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •