Поширення бактерії E. coli стало “загальноєвропейською проблемою”

Епідемія стала загальноєвропейською проблемою

Міністри сільського господарства країн ЄС назвали інфекцію, пов’язану з бактерією E. coli, яка почалася в Німеччині, загальноєвропейською проблемою, повідомляє сайт EU2011.hu. Таке рішення прийняте під час неформальної зустрічі Ради з питань сільського господарства Союзу, що відбулася 31 травня в угорьскому місті Дебрецен.

Угорщина, яка зараз головує в ЄС, готова забезпечити проведення позачергового засідання Ради для вивчення ситуації з “огірковою кризою”. Подібну ініциативу висунула Німеччина.

Міністр сільського розвитку Угорщини Шандор Фазекаш (Sándor Fazekas) наголосив на тому, що зустріч в Дебрецені є неформальною, отже ніяких рішень прийматися не буде. “Ми маємо вивчити те, що вже відомо, перш ніж робити висновки”, додав він. “Нам потрібно з’ясувати джерело інфекції. Рада вважає, що дуже важливо надавати населенню правдиву інформацію, що піде на користь і споживачам і виробникам”, повідомив міністр.  “Ми чекаємо на результати аналізів, і Угорщина готова провести екстренне засідання ради з цього питання”, заявив Ш. Фазекаш.

Угорський міністр назвав проблему з поширенням інфекції E. coli, яку виявили на огірках, “продовольчим скандалом, що викликає жаль”. В той же час, він вважає, що Європейська система екстренного попередження зпрацювала ефективно, хоча вона і вимагає подальшої модернізації.

На прес-конференції стало відомо, що Європейський комісар з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів Джон Даллі (John Dalli) виступить із повідомленням перед офіційними колами та публікою в Брюселі не пізніше ранку 1 червня.

Відповідаючи на питання щодо джерел інформації, які дають підстави вважати іспанські огірки джерелом інфекції, міністр сільського господарства Німеччини Роберт Клоос (Robert Josef Kloos) рідкреслив, що у Німеччині не було ніяких офіційних заяв щодо розповсюдження інфекції саме з Іспанії.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •