Пошук позаземного життя відкладено через брак коштів

Система радіотелескопів інституту SETI

Інститут SETI припинив роботу своєї системи телескопів Allen Telescope Array, що сканує Всесвіт з метою виявити ознаки присутності позаземних форм життя.  Як повідомляє сайт CNN.com, таке рішення прийнято через брак коштів.

Комплекс радіотелескопів складається із 42 антен діаметром 20 футів, розташованих на території полігону, що знаходиться у 300 мілях від Сан-Франциско. Фінансування діяльності інституту розпочав свого часу спів-засновник корпорації Microsoft Пол Ален (Paul Allen), який інвестував у проект 25 млн. доларів.

Останні скорочення витрат державного бюджету США привели до того, що коштів на проект SETI не вистачає. Надалі підтримувати перебування обладнання у неактивному стані буде невелика група фахівців.

Проте, інститут не припиняє пошук коштів і є надія на те, що перерва у дослідженнях космосу буде недовгою. Щоб відновити роботу необхідно зібрати 5 млн. доларів. Очікується, що вже у 2013 році пошук позаземного життя поновиться.

Слово SETI вже давно стало синонімом назви цілого напрямку діяльності ентузіастів та професіоналів, зусилля яких направлені на пошук сигналів із космосу.  Свого часу, тисячі людей долучилися до проекту [email protected], який передбачав спільне використання потужності багатьох домашніх комп’ютерів для обробки отриманої радіотелескопами інформації.

Якщо ви хочете підтримати інститут SETI, це можна зробити тут.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •