Помер засновник IKEA Інгвар Кампрад

У Швеції у віці 91 рік помер засновник найбільшої в світі мережі торгівлі меблями IKEA Інгвар Кампрад, повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії. Кампрад помер в своєму будинку в Смоланді 27 січня.

У віці 17 років молодий підприємець зареєстрував на себе торгову марку IKEA. Цю назву він склав з власних ініціалів і перших букв назв батьківській ферми (Ельмтарюд) і місцевого протестантського приходу (Агуннарюд). Спочатку Кампрад торгував канцелярськими товарами поштою. Перший магазин IKEA відкрив в 1958 році в шведському місті Ельмхульт.

У 1953 році IKEA почала використовувати плоску упаковку для розібраних меблів, що дозволяло економити місце на складі. А в 1961 році компанія перенесла виробництво до Польщі, щоб знизити витрати.

У 2016 році в документальному фільмі шведського телеканалу TV4 Кампрад зізнався, що купує одяг на блошиних ринках. У 2008 році в інтерв’ю газеті Sydsvenskan він розповідав , що вважає за краще стригтися під час поїздок в країни, що розвиваються: європейські перукарі, на його думку, просять за стрижку забагато. Кампрад літав літаками регулярних авіаліній в економ-класі, водив одну і ту ж Volvo більше 20 років.

У 1973 р в знак протесту проти різкого підвищення податків на батьківщині бізнесмен переїхав до Швейцарії, де прожив до 2014 року. Після смерті дружини Кампрад повернувся до Швеції.

На усіх посадах в компаніях групи IKEA Кампрада свого часу замінили його сини: молодший, Матіас, став головою ради директорів Inter IKEA, середній, Йонас, увійшов до ради директорів IKEA Group, а старший син Петер став членом ради директорів компанії Ikano, що управляє статками і активами сім’ї.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •