Польський генерал: війну в Афганістані Захід вже програв

Генерал Роман Полько

У війні в Афганістані вже не перемогти, Захід її програв, вважає польський генерал Роман Полько.

– Що півроку ми надсилаємо туди чергову зміну солдат, які зовсім не готові до тих загроз, з якими там стикаються, – говорить Р. Полько, – там потрібні спеціальні підрозділи, які здатні перехопити ініціативу.

Слова генерала наводить видання Super Express. Генерал також гостро критикує політиків які мають дбати про сенс військової місії в Афганістані.

Колишній шеф Бюро народної безпеки (BBN) піддав критиці стратегію та тактику Заходу в Афганістані.

– В чому полягає наша допомога Афганістану? У боротьбі до останнього афганця? Необхідно дати афганцям можливість будувати свою країну самостійно, вважає генерал.

Польська сторона має розділити відповідальність за діяльність своїх радників, говорить Р. Полько.

– Ніхто не подумав, що наша місія має полягати не тільки в військовій допомозі, але і в гуманітарній допомозі, розбудові місцевої адміністрації, відновленні сільського господарства та промисловості.

Провал місії в Афганістані, на думку генерала, це не тільки вина політиків, але і генералів.

– В Польщі ми чуємо тільки як вони б’ють каблуками перед політиками. За всі 10 років перебування в Афганістані Польща ніколи не займала ключових, дійсно відповідальних посад.

– Сьогодні солдати перебувають в Афганістані тільки для того, щоб врятувати сенс всього того, що вони вже зробили до цього часу. Щоб пролита кров не була марною. Солдати воюють відмінно, але керівники мають більше думати про гуманітарну та економічну складову, вважає генерал.

Як повідомлялося раніше, вчора в Афганістані загинули п’ятеро польських солдат. Трагедія сталася коли спрацювала замаскована міна, яку встановили таліби на шляху військового конвою.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •