Польського політика Анджея Леппера знайшли мертвим і підозрюють вбивство

Анджей Леппер

Лідеру партії “Самооборона” Анджею Лепперу (Andrzej Lepper) було 57 років. Політик покінчив життя самогубством у власному кабінеті у Варшаві, повідомляє польська преса. У висновку лікаря йде мова про те, що А. Леппер повісився.

А. Леппер обіймав посаду віце-прем’єра в уряді Ярослава Качинського, а також міністра сільського господарства Польщі. Він 4 рази балотувався на пост президента Польщі.

Тіло А. Леппера виявили рідні, вони ж викликали поліцію. В понеділок розпочнеться слідство і відбудеться розтин тіла, повідомили у прокуратурі.

Колишній парламентарій від партії Самооборона Ванда Лижвіньска (Wanda Łyżwińska) розмовляла з А. Леппером телефоном у середу. Він збирався навідатися до них, щоб побачити її чоловіка. За її словами, А. Леппер був у звичайному стані і нічого не давало підстав для хвилювання, повідомляє газета Niezalezna.

“Ми нормально розмовляли. Він жартував, як завжди. Я не відчула ніякої напруги чи нервовості”, додала В. Лижвиньска. Вона повідомила, що А. Леппер мав політичні плани на майбутнє і збирався брати участь у найближчих виборах.

“Не вірю, що це було самогубство. Він був людиною надзвичайно віруючою”, визнала в розмові з каналом TVP Info відомий політик, колишній член Сейму Рената Бергер (Renata Beger).

Януш Максимюк (Janusz Maksymiuk) – близький колега та приятель А. Леппера – також відкидає версію про самогубство. Він бачився з покійним напередодні і вони домовилися про зустріч наступного дня.

Газета робить висновок, що можливо А. Леппер був вбитий тими, хто не хотів його зізнання у справі, яку в Польщі називають “afera gruntowa“. Цей корупційний скандал вибухнув у 2007 році і через нього А. Леппера було звільнено з посади віце-прем’єра. Антикорупційне агентство з ініціативи преси тоді розпочало розслідування щодо наявності корупційних схем, за якими можна було змінити статус будь-якої земельної ділянки сільськогосподарського призначення і потім купити її. В країні діє обмеження на продаж ріллі, тому її не можна купити без попередньої процедури у відповідному агентстві. Розслідування дало підстави вважати, що частина хабарів потрапляла до А. Леппера.  У серпні 2010 року А. Лепперу були висунуті звинувачення у наданні неправдивих свідчень у цій справі. Йому загрожував арешт.

А. Леппер мав дружину, сина та двох доньок. На політичній арені з’явився на початку 90-х як активіст, який захищає інтереси селян та працівників сільського господарства.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •