Польща планує амністію нелегалів та готує новий закон про іноземців

Іноземцям спростять отримання дозволу на тимчасове перебування

Максимальний термін тимчасового перебування іноземців в Польщі, передбачений у відповідному дозволі, складатиме три роки, а не два, як зараз, а дозвіл на тимчасове перебування одночасно буде дозволом на роботу. Такі положення містить проект закону про іноземців, який у вівторок розгядатиме уряд Польщі, повідомляє сайт Onet.pl.

“Новий закон про іноземців, з одного боку буде узгоджуватися з напрямками польської міграційної політики, а з іншого – стане найважливішим елементом пакету рішень запропонованих іноземцям, які хотіли б легалізувати своє перебування на території Польщі”, підкреслив Рафал Рогала (Rafał Rogala), шеф відомства, яке займається справами іноземців.

Згідно до проекту, заяву на дозвіл на тимчасове перебування іноземець може надати “у зручний для себе час”, легально перебуваючи у країні. Зараз кожний, хто хоче подовжити своє перебування у Польщі, має звернутися з таким проханням не менш ніж за 45 діб до закінчення дії візи або поточного дозволу. Дозвіл на перебування тепер можна буде отримати на термін у максимально 3 роки, а не 2, як зараз.

Нові положення розроблені для тих іноземців, хто навчається у країні. Дозвіл на тимчасове перебування для тих, хто вчиться, буде діяти 1 рік і 3 місяці. У певних випадках дозвіл діятиме на період академічного року плюс 3 місяці. Ті ж, хто продовжує навчання, зможуть отримати дозвіл одразу на 2 роки, а не на рік, як зараз. Також на рік можна затриматися в країні тим випускникам, які шукають роботу в Польщі.

Проект документу передбачає існування одного дозволу – і на перебування і на роботу. Також зміна місця роботи не означатиме більше автоматичного припинення дії дозволу на перебування. Іноземці також можуть один місяць залишатися без роботи.

Менше часу займатиме і процедура отримання дозволу на перебування. З 30 до 15 робочих днів буде зменшено термін перевірки відповідними службами інформації про можливу небезпеку для країни чи суспільства від в’їзду кандидата.

Іноземцям не потрібно буде надавати юридичних доказів існування місця для проживання. Запропоновано норму, згідно до якої достатньо буде просто повідомити про те, де іноземець мешкає в Польщі.

Іноземцям, яким запропоновано залишити територію Польщі, надаватиметься від 7 до 30 днів на добровільне повернення до власної країни. За необхідності цей термін може бути подовжений до 1 року. Заборона на повторний в’їзд до Польщі буде визначатися індивідуально і цей термін складатиме від 6 місяців до 5 років.

На початку 2012 року в Польщі планується провести амністію для тих, хто нелегально перебуває в країні з 20 грудня 2007 року.

За даними уряду, в Польщі легально перебуває біля 97 тис іноземців, тоді як кількість нелегалів оцінюється від 50 до 70 тис.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •