Польща підготувала звіт у зв’язку з розслідуванням катастрофи Ту-154 під Смоленськом

Польща оприлюднила власний звіт про катастрофу

29 липня уряд Польщі опублікував остаточний звіт у зв’язку з розслідуванням катастрофи Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського.

У висновках комісії зазначаються недоліки і порушення, допущені польською та російською сторонами на різних етапах польоту, повідомляє сайт DT.ua за матеріалами Lenta.ru.

Зокрема, наголошується, що програма підготовки урядових пілотів у Польщі не відповідає сучасним вимогам. Окрім того, експерти прийшли до висновку, що система освітлення на аеродромі «Смоленськ-Північний» працювала незадовільно.

Польська сторона вважає, що російський диспетчер в Смоленську давав неправильні команди екіпажу президентського літака Ту-154М, говориться у висновках, підкреслює сайт Газета.ру. Крім того, в доповіді відкидається версія про те, що на екіпаж корабля чинився тиск.
“Польська комісія не знайшла доказів, щоб глава ВВС безпосередньо чинив тиск на екіпаж з метою посадити літак. Проте, екіпаж перебував під тиском через високого рівня рейсу і через те, що на борту знаходилися перші особи держави”, – йдеться в доповіді, яку представив на прес-конференції керівник комісії, глва МВС Єжи Міллер.

Як повідомлялося раніше, у січні цього року контрольована російською владою Міждержавна авіаційна комісія в остаточній доповіді про причини Смоленської авіакатастрофи всю провину за трагедію поклала на поляків. МАК стверджує, що пілоти урядового Ту-154 під тиском високопосадовців на борту машини намагалися посадити літак за «будь-яку» ціну.

За попередніми оцінками польських експертів, пілоти дійсно намагалися посадити літак, але не встигли — з поки не оприлюднених причинам — підняти його на безпечну висоту після того, як машина пройшла «висоту прийняття рішення» — 100 метрів над землею.

Літак Ту-154, на борту якого перебував президент Польщі Л.Качиньський і група високопоставлених посадових осіб, зазнав аварії 10 квітня 2010 року під Смоленськом.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •