Польща амністує частину нелегальних емігрантів

Польща надасть другий шанс нелегалам

Польща хоче амністувати частину нелегалів. Ідеться про п’ять з половиною тисяч мігрантів, які вже понад три з половиною роки мешкають на території Польщі.

Польський уряд розробив новий законопроект про іноземців, який серед іншого передбачає амністію п’яти з половиною тисяч нелегальних мігрантів, які проживають на території Польщі без необхідних документів з періоду не пізніше 20 грудня 2007 року. Ці люди зможуть отримати дворічні дозволи на перебування та працевлаштування.

Також документ передбачає певне спрощення процедури отримання притулку. Мігранти, яким відмовили в наданні статусу біженця до першого січня 2010 року, зможуть зробити повторну спробу. Згідно з новим регулюванням, у них буде більше шансів на позитивну відповідь. Закон ще має пройти затвердження в обох палатах польського парламенту. Його планують ухвалити ще цього року.

Польща, яка тривалий час сама була країною емігрантів, нині, завдяки стабільному економічному розвитку, стала пунктом призначення для громадян насамперед з України та Білорусі.

За оцінками, на території 38-мільйонної Польщі нині офіційно проживає близько 100 тисяч іноземців, серед яких майже третина – українці. Крім того, за підрахунками експертів, у країні можуть мешкати, за різними даними, від 50 до 400 тисяч нелегалів. Більшість із них працюють на будівництві, у сільському господарстві або допомагають у домогосподарстві.

Разом з тим у Європі Польщу все ще сприймають як країну-джерело робочої сили. Річ у тому, що 1 травня цього року було повністю відкрито європейський ринок праці для громадян країн, які приєдналися до Євросоюзу в травні 2004 року. За оцінками експертів, від 100 до 400 тисяч поляків потенційно готові зірватися з насиджених місць і вирушити шукати роботу, приміром, до сусідньої Німеччини.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •