Польща готова запропонувати територію і 2 млрд доларів для постійної військової бази США

Як стало відомо, Польща ще раз підтвердила бажання розмістити на своїй території постійну військову базу США і готова вкласти у це 2 млрд доларів.

Варшава вперше заявила про готовність розмістити у себе військову базу США ще у 1999 році, одразу після вступу до NATO. Але зараз, за місяць до запланованого саміту NATO, бажання мати у себе американські війська Польща пояснює діями Росії у Криму.

У оприлюдненому документі, де викладено згадану пропозицію, йдеться про те, що, після агресії Росії проти Грузії і України, країни Центральної та Східної Європи занепокоєні наступними планами Кремля.

У пропозиції сформульовано чітку і актуальну потребу у постійній присутності збройних сил США у Польщі та готовність Польщі надати необхідну матеріальну та організаційну підтримку таким планам. Польща готова вкласти 1,5-2 млрд доларів у створення спільної військової інфраструктури та забезпечення умов для вільного переміщення збройних сил США.

Підрозділи НАТО перебувають в Польщі

Як передає польський портал Onet, який отримав згаданий документ, міністерство оборони країни надіслало пропозицію до уряду США, Конгресу та кільком американським аналітичним центрам.

В той же час, в Польщі не всі оцінили позитивно факт розголошення таких планів.

Колишній міністр оборони Януш Земке (Janusz Zemke) переконаний, що такі теми не можна обговорювати публічно. Це виглядає дуже непрофесійно, наголошує він.

Стало також відомо, що пропозиція, яку підготували у міністерстві оборони Польщі, не була узгоджена з міністерством закордонних справ і навіть з президентом країни Анджеєм Дудою (Andrzej Duda).

В той же час, в комітеті Сенату з питань збройних сил вже розглядають оцінку витрат на можливе постійне розміщення американських військ в Польщі. Міністерство оборони США має підготувати сенаторам відповідне обґрунтування та оцінку можливості створити на території Польщі постійну військову базу.

Наразі у Польщі перебувають підрозділи NATO, але вони регулярно змінюють дислокацію між Польщею та трьома балтійськими країнами – Естонією, Латвією та Литвою.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •