Пол Селія: мені належить 50% Facebook

У Цукерберга хочуть забрати бізнес

Пол Селія (Paul Ceglia) став відомою людиною після того, як в липні минулого року звернувся до суду з вимогою віддати йому 50% компанії Facebook, на підставі ніби існуючих домовленностей про це між ним та  Марком Цукербергом, що мали місце в 2003 році.

На протязі певного часу після подання позову, Селія, який був раніше звинувачений у шахрайстві, надав докази того, що він, як інвестор проекту, що став пізніше мережею Facebook, має права на значну частку цього бізнесу. Між іншим, Селія надав документ, який він називає “контрактом” між ним і Марком Цукербергом, що стосується двох проектів над якими вони працювали разом – один під назвою “StreetFax”, а другий проект мав назву “the face book.” Серед доказів був і анульований чек на тисячу доларів. Селія також пояснив, чому він чекав сім років, перш ніж звернутися до суду з позовом – він просто забув про існування такого контракту.

Згідно контракту, який продемонстрував Селія, йому має належати 50% проекту “the face book” в обмін на початкове фінансування цієї розробки.

Facebook – проти

У компанії Facebook повністю заперечують існування такого контракту що має відношення до їхнього бізнесу, а підстави для позову вважають сфабрикованими. В той же час, частина контракту, що стосується розробки StreetFax, визнається дійсною, але при цьому наголошується, що решта тексту, де згадується “the face book”, була підроблена.

Відсутність документів, що підтверджують фінансову участь Селії у фінансуванні робіт (щодо StreetFax, то такі документи існують), в купі з його репутацією шахрая та періодом його довгого мовчання дають підстави вважати, що у цій справі не все чисто.

Однак, стало відомо, що Селія знову звернувся до суду у цій справі.  Тепер його представляє велика юридична компанія, а серед доказів з’явилися нові.

Листування електронною поштою

З новим позовом Селія надав більше десятка електронних листів між ним та Марком Цукербергом, що надсилалися з липня 2003 року по липень 2004 року. Якраз в цей час і створювався Facebook.

В цих листах Селія та Цукерберг детально обговорювали новий проект “the face book”. Вони згадували фінансування, яке надавав Селія (тепер це виглядає як доказ того, що він дійсно інвестував кошти). Вони обговорювали ситуацію, коли Цукерберг визнав, що не встигає закінчити розробку в обумовлений термін.

Згадували вони і запуск цього проекту, який на думку Селії, був “чудовим”.

Серед листів є такі, в яких Цукерберг писав Селії, що Facebook практично провалився, і він думає його закрити. А в липні 2004 року Цукерберг в одному з листів пропонує Селії повернути його гроші, вкладені в проект. В цей час Цукерберг перебрався до Каліфорнії, щоб продовжити розробку та шукати нове фінансування для Facebook.

Селія тепер стверджує, що все, що писав йому Цукерберг, було брехнею. Також він вважає, що Цукерберг протиправно перевів всі активи їхнього спільного бізнесу в нову корпорацію, що отримала назву Facebook, Inc.

За словами Селії, він та Цукерберг мали домовленність про рівні частки у їхньому спільному бізнесі, а, отже, і в новій корпорації.

Реакція на це з офісу Facebook була небагатослівною. Вони вважають нові докази, включаючи електронні листи, фальшивкою.

Відомо, що у Facebook вже проводили криміналістичний аналіз всіх жорстких дисків з комп’ютерів Марка Цукерберга під час розслідування викликаного попереднім подібним позовом від братів Вінкелвос. Скоріше за все, ніяких слідів згаданих Селією листів там немає.

Але неможливо виключати той факт, що листи могли бути знищені ще тоді, у 2004-му році, коли партнерство з Селією добігло кінця.

Нові юристи

Інтереси Пола Селії тепер представляють у суді юристи відомої компанії DLA Piper. Це відома міжнародна юридична фірма, яка займається справами компаній, що працюють на ринку високих технологій.

Фахівці з DLA Piper поставилися до справи надзвичайно серйозно. За їхніми словами, вони витратили кілька тижнів на вивчення всіх обставин, та свідоцтв Селії і тепер впевнені в тому, що він має рацію.

Серед іншого, юристи провели електронний аналіз контракту, наданого Селією. На підставі результатів аналізу юристи стверджують, що документ – справжній.

У DLA Piper підтвердили, що позов повністю відповідає вимогам до терміну давності таких справ що складає 6 років. Марк Цукерберг, за їхніми даними, перевів активи партнерів до власної корпорації, і не повідомив про це Селію, у липні 2004 року.  А позов потрапив до суду на початку літа 2010-го.

Короткі висновки

Якщо контракт та електронні листи, які надав Селія на підтвердження своїх слів, є дійсно фальшивкою, то це буде нескладно з’ясувати. А той факт, що юристи DLA Piper, після власного розслідування, не зробили подібного висновку, може означати, що документи можуть бути справжніми.

Інший важливий момент полягає у тому, що Селія серйозно ризикує, якщо документи – підробка. Він може сісти за грати на дуже довгий термін  за спробу шахрайства проти суперпотужної корпорації, яка коштує десятки мільярдів доларів.

У випадку, якщо листи та контрект – правдиві, ми дуже скоро станемо свідками того, як Facebook виплатить Селії кругленьку суму у декілька сотен мільйонів, якщо не кількох мільярдів, щоб залагодити цю справу.

(за матеріалами сайту Businessinsider.com)

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •