Пол Круґман: уряд повинен створювати нові робочі місця, але не хоче цього

Пол Круґман: проблема в тому, що ми "не хочемо", а не "не можемо"

Не тільки американська економіка “застрягла в колії”, але і дискусія навколо економічних проблем зникає під тиском “деструктивної бездіяльності” пише у газеті New York Times економіст Пол Круґман (Paul Krugman).

Поширена думка сьогодні, що уряд вже нічого не в змозі вдіяти, щоб допомогти економіці у короткотерміновій перспективі, отже ми маємо зосередитися на довготермінових планах.  “Це створює помилкову картину стану справ”, вважає Нобелівський лауреат. “Істина в тому, що створення нових робочих місць за депресивного стану економіки, це те що уряд може і повинен робити”, додає П. Круґман.

Нездатність створити нові робочі місця, вважає П. Круґман, це політичний вибір, який намагаються непереконливо виправдати. Ситуація покращується, запевняє уряд. Зовсім ні, робить свій висновок економіст. Облікова ставка дуже низька – 3,03%, підкреслює П. Круґман. Нам кажуть – гроші, які були виділені на стимулювання економіки – не працюють. Але це не була стимуляція економіки, вважає П. Круґман. Більшість грошей пішла на допомогу та скорочення податків, а не на громадські роботи, створення нових робочих місць.

Навіть з 46 млрд. доларів, які мали б допомогти власникам житла, витрачено лише 2 млрд. “Економіка не виправляє сама себе”, пише П. Круґман, додаючи, що “ми вбачаємо проблему у тому, що “ні, ми не можемо”.

Але вона в тому, що “ми не хочемо”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •