Початок кінця для Facebook?

Не найкращі новини для Марка Цукерберґа...

Статистика свідчить, що все більше людей відмовляються від користування соціальною мережею Facebook, повідомляє британська газета The Daily Telegraph.

Користувачі проводять в мережі менше часу, або взагалі видаляють свій профайл – це явище вже отримало назву Facebook suicide.

Шість мільйонів американців відмовилися від найбільшої соціальної мережі світу у травні. В Британії це зробили 100 тис. людей за останній місяць. Подібна тенденція спостерігається вперше за всю історію мережі, яка для багатьох стала “окремим” інтернетом.

І хоча молодь вже не уявляє собі життя без соціальних мереж, для багатьох профессіоналів на перший план виходять питання збереження приватності, яку Facebook практично нівелював.

У Facebook не хочуть обговорювати нову тенденцію, нагадуючи про мільйони нових користувачів, які приєднуються до мережі щотижня – головним чином в Індії, на Філіпінах та в Індонезії. Оголошено про вихід компанії на біржу, де її оцінюють у сенсаційні 100 млрд. доларів.

Але проблему не можна не помічати. Так само як 13-річний тінейджер з країни Західної Європи, нові ентузіасти в Азії не відрізняються достатньо помітною здатністю купувати щось. Вони майже не витрачають грошей в онлайні, а отже, не мають цінності для рекламодавців, які полюють на молодих професіоналів в Америці, чи Британії.

Незважаючи на те, що втрати в США, Британії та Канаді із запасом перекриваються надбаннями в Бразілії, Мексиці чи Індії, інвестори та рекламодавці починають хвилюватися.

Експерти вбачають два можливі сценарії рорзвитку подій. Перший – Facebook існує і надалі, але зменшується в розмірах. Альтернативний сценарій є кошмаром для Марка Цукерберґа: з’являється нова соціальна мережа і знищує конкурентів. Виглядає, як щось дуже знайоме, чи не так?

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •