Платники податків заплатять Єврокомісії за приватні літаки, коштовності та коктейль-вечірки

Майже 18 тис. фунтів витрачено за 4 роки на коштовні прикраси

Керівництво Євросоюзу очікує від платників податків компенсації своїх витрат, що складають загальний рахунок у мільйони Євро, демонструючи непоміркований стиль життя офіційного Брюселю, інформує британська газета The Daily Mail.

Приватні літаки, шикарні готелі, коктейль-вечірки та коштовності від Tiffany – серед всього, що буде компенсоване з бюджету Союзу. Вчора кілька членів Британського парламенту закликали до розслідування подібного стану речей. Єврокомісарами від Британії останнім часом були Пітер Манделсон (Peter Mandelson) та Баронеса Аштон (Baroness Ashton).

В одному з випадків президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу надав рахунок з п’ятизіркового готелю Peninsula Hotel на 24 600 фунтів після 4-денного перебування в Нью-Йорку для себе і чотирьох своїх колег.

З отриманих газетою даних виходить також, що 27 єврокомісарів налітали приватними літаками за чотири роки майже на 7 млн. фунтів.

Цифри, які взято з офіційних поівдомлень та відповідей на парламентські запити, яскраво демонструють культуру розкошів, але це, як повідомляє газета, спираючись на власні джерела, “тільки вершина айсбергу”. Загальних витрат ми ніколи не будемо знати, бо ця інформація не оприлюднюється.

Тільки за один 2009 рік Єврокомісія вимагає з платників податків 265 тис. фунтів компенсації за коктейль-вечірки. Серед коштовних розваг – коктейль-паті для ведучих погоди з телеканалів Європи, що обійшлася у 11,638 фунтів, та дві вечірки святкування Дня Європи загальною вартістю майже 10 тис. фунтів.

Комісія також надала рахунок на 66 тис. фунтів, який має компенсувати витрати на “наукову” подію у Амстердамі, під час якої був і “вечір, який наповнювали небачені раніше дива, найсучасніші технології, нетрадиційне мистецтво у поєднанні зі стильною коктейль-вечіркою, виставами, що вражали уяву та топ-Діджеями”.

Газета нагадує, що Єврокомісія наполегливо вимагає від країн-членів збільшення бюджету Союзу на 5 відсотків, до 117 млрд. фунтів на рік.

Розмір витрат керівництва ЄС було з’ясовано під час журналістського розслідування, проведеного Лондонським Bureau of Investigative Journalism. Редактор бюро Айян Овертон (Iain Overton) говорить: “все, що ми виявили під час розслідування ставить питання не тільки про те, куди витрачаються гроші платників податків, але також про те, наскільки прозорою є Європейська комісія у своїх витратах”.

Речниця Єврокомісії вчора заявила, що оприлюднені журналістами цифри “вирвано з контексту та некоректно інтерпретовано”. Вона додала, що використання приватних літаків регламентовано і допускається лише, коли немає альтернативи. Коментуючи рахунок з готелю в Нью-Йорку, вона відзначила, що він містить і вартість оренди залів для зустрічей. А на напої під час Амстердамського заходу витрачено лише незначну частину загального бюджету заходу.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •