Перша жертва E.coli за межами Німеччини. Всього загинули 16 людей

Поширення бактерії пов'язують з овочами

Зафіксовано перший випадок смертельного отруєння бактерією E.coli за межами Німеччини, повідомляє видання The Daily Mail. В Швеції померла жінка, яка щойно повернулася з Німеччини. Таким чином, кількість жертв від смертельної бактерії складає вже 16 людей.

Спочатку поширення бактерії пов’язали із іспанськими огірками, імпортованими до Німеччини, але вчора офіційні кола спростували цю гіпотезу.

“Німеччина визнає, що іспанські огірки тут ні до чого”, заявив держсекретар з сільського господарства Німеччини Роберт Клосс (Robert Kloos) на зустрічі профільних міністрів країн ЄС, яка відбувається в Угорщині.

Джерело поширення бактерії все ще невідомо, але вчені вважають, що це можуть бути овочі у вирощуванні яких використовуються органічні добрива, накшталт навозу великої рогатої худоби, що є кращим середовищем для розмноження бактерій E.coli.

Вчора стало відомо про випадок захворювання у Іспанії, яке нагадує зараження згаданою бактерією. Всього біля 1200 людей у Європі страждають на симптоми, які лікарі пов’язують з поширенням масштабної епідемії.

Спалах захворювань вже спричинив напруження у дипломатичних відносинах між Німеччиною, Іспанією, Францією та Росією, коли уряд в Москві заборонив імпорт овочей з цих країн та погрожує поширити заборону на всі країни ЄС.

Міністр сільського господарства Іспанії Роза Агілар (Rosa Aguilar) заявила: “Німеччина, не маючи ніяких доказів, поклала відповідальність за поширення E.coli на Іспанію, що спричинило значні збитки сектору виробництва овочів у країні.” За інформацією преси, Німеччина, Данія, Чехія, Угорщина, Швеція, Бельгія та Росія скасували імпорт іспанських огірків.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •