Перейменування Македонії відкладається? Президент країни – проти

Вітання Македонії та Греції з вирішенням багаторічної суперечки відносно назви колишньої республіки зі складу Югославії, можливо виявилися передчасними.

Президент Македонії Джорґе Іванов заявляє, що не підписуватиме договір із Грецією про зміну назви його країни, бо, на його думку, це порушує конституцію, передає Reuters.

Іванов заявив, що його позиція є остаточною. «Я не буду підтримувати або підписувати таку руйнівну угоду», – заявив Іванов 13 червня.

12 червня прем’єри Македонії і Греції заявили, що досягли компромісу в 27-річній суперечці про назву колишньої югославської республіки. Прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв сказав, що Афіни і Скоп’є погодилися з назвою Північна Македонія (Северна Македонија македонською мовою).

Як очікують, угоду підпишуть наприкінці тижня міністри закордонних справ країн, потім її має ратифікувати парламент Македонії. У разі ухвалення документ має підписати президент Іванов.

Якщо він цього не зробить, угоду повернуть до парламенту на друге голосування, і при позитивному результаті президент зобов’язаний поставити свій підпис.

Крім того, документ винесуть на референдум у Македонії восени цього року. Проти зміни назви країни 2 червня протестували опозиційні сили та їхні прихильники в Македонії.

Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції, що теж має назву Македонія.

Після розпаду Соціалістичної Федеративної республіки Югославія Македонія увійшла в ООН під офіційною назвою Колишня Югославська Республіка Македонія, незважаючи на те, що в конституції країни назву країни було зазначено як Республіка Македонія.

Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що охоплює, крім колишньої югославської республіки, також північ сучасної Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

(Радіо Свобода)

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •