Пенсійний фонд порахував мінімальну пенсію у грудні – 884 грн

Пенсійний фонд перерахував пенсії

Пенсійний фонд здійснив перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, який із 1 грудня 2012 року вже становитиме 884 грн.

Така інформація оприлюднена на сайті Пенсійного фонду України, повідомляє агентство УкрІнформ.

«Органами Пенсійного фонду України проведено перерахунки пенсій із 1 грудня 2012 року у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, збільшено з 1 грудня до 884 гривень, у зв’язку з чим мінімальні розміри пенсій збільшено до цього рівня», – йдеться у повідомленні.

Відповідно, вже проведено також перерахунок надбавок, підвищень, доплат і додаткових пенсій, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму.

Зокрема, у грудні збільшені виплати отримають інваліди війни 1, 2 та 3 груп, учасники бойових дій, учасники війни, члени сімей загиблих інвалідів війни, що передбачено Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Зросте й розмір державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни.

Зазнають збільшення й виплати, які були призначені громадянам за низкою інших законів. Зокрема, йдеться про такі закони, як “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, “Про жертви нацистських переслідувань”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та “Про підвищення престижності шахтарської праці”.

Розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, станом на 1 жовтня, сягав 856 грн. А це означає, що з 1 грудня мінімальна пенсія в Україні зросте на 28 грн.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •