Парламент Греції ухвалив програму економії з метою уникнути дефолту

Поки депутати голосували - поліція розганяла демонстрантів

Парламент Греції мінімальною перевагою голосів ухвалив програму економії з метою уникнути дефолту, повідомив сайт BBC News. За проголосували 155 депутатів з 300.

Збільшення податків та обмеження витрат з бюджету, які передбачено у програмі уряду, викликали різке незадоволення у населення країни.

Профсоюзи оголосили 48-годинний страйк, який переріс у жорсткі сутички з поліцією, зокрема у Афінах.

Греція, яка знаходиться на межі банкрутства через значні зовнішні борги, потребувала ухвали пакету заходів з метою скоротити витрати та підняти надходження в бюджет як умови надання останнього траншу кредиту від ЄС.

В четвер відбудеться ще одне голосування, коли будуть розглядатися окремі програми загального пакету заходів економії, зокрема збільшення податків та продаж державної власності.

Прем’єр-міністр Греції Ґеогіос Папандреу (George Papandreou) перед голосуванням звернувся до депутатів із закликом підтримати пакет антикризових заходів одноголосно. Він нагадав, що це єдиний спосіб уникнути колапсу економіки країни.

У випадку якби депутати не підтримали сьогодні програму уряду, країна не отримала б 12 млрд. євро від ЄС, а отже, протягом кількох тижнів втратила б змогу обслуговувати свої зобов’язання.

За стінами парламенту під час голосування продовжувалися сутички демонстрантів з поліцією. Раніше демонстранти намагалися перешкоджати доступу депутатів до будинку парламенту.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •