Парламент Данії підтримав введення контролю на кордонах

Країни Шенгену повертають кордони

Парламент Данії дав “зелене світло” для запровадження регулярного контролю на кордонах з Німеччиною і Швецією. Європейський Союз критикує це рішення.

Данській опозиції так і не вдалося домогтися скасування урядових планів щодо повернення до постійного прикордонного контролю. Це була вже друга спроба зупинити такі наміри уряду. 55 депутатів парламенту підтримали уряд, 50 – проголосували проти. Очікується, що тепер і фінансовий комітет погодиться надати відповідні кошти.

Уряд меншості на чолі з Ларсом Расмуссеном ухвалив рішення про запровадження прикордонного контролю ще в травні. Офіційне пояснення: таким чином вдасться підвищити інтенсивність боротьби з міжнародною злочинністю. Зробили це під тиском право-популістської Народної партії. Нинішній кабінет міністрів залежить від підтримки цієї політичної сили в парламенті.

У Європейському Союзі, однак, критично ставляться до таких намірів Данії.

Данці запевняють, що нова система прикордонного контролю повністю відповідатиме Шенгенській угоді, яка передбачає вільне пересування громадян в межах Шенгенського простору. Як відомо, впродовж останніх десяти років Данія проводить досить жорстку міграційну політику.

Дискусії в ЄС навколо питання про повернення до прикордонного контролю спалахнули після того, як Італію захлиснула хвиля втікачів з північної Африки. Не впоравшись з навалою нелегалів, Рим почав видавати їм право на тимчасове перебування. Таке право дозволяє вільно подорожувати також до інших країн ЄС. Учасники останнього саміту Євросоюзу підтримали рішення про запровадження «у крайніх випадках» тимчасового контролю на внутрішніх європейських кордонах.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •