Парашутист Фелікс Баумгартнер вдало виконав стрибок зі стратосфери

Парашутист Фелікс Баумгартнер вдало виконав стрибок зі стратосфери

Баумгартнер залишає капсулу на висоті біля 39 км

Австрійський парашутист екстремал Фелікс Баумгартнер успішно виконав стрибок зі стратосфери з висоти близько 39 км і приземлився в пустелі Нью-Мексико, повідомляє ВВС.

Політ капсули Stratos було двічі перенесено (у понеділок та вівторок) через погодні умови.

Швидкість яку зафіксовано під час падіння сягнула 1,137 км/год, проте офіційного підтвердження, що 43-річний Ф.Баумгартнер в стрибку зміг перевищити швидкість звуку, поки що немає.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Z1yjqJqXxjk#!

Підйом гондоли до верхніх шарів стратосфери тривав 2,5 години. Пластикова куля заввишки з 55 поверховий будинок мала об’єм 850 тис. кубічних метрів. Товщина стінки кулі не перевищували товщини стінки звичайного пластикового пакету для сміття.

На початку стрибка з’явилася підозра, що у спортсмена виникли проблеми, бо він довго не міг стабілізувати своє положення у просторі, постійно обертаючись. Але пізніше, дякуючи великому досвіду, він зміг стабілізувати свій політ.

Парашутист-рекордсмен Фелікс Баумгартнер

Вже ясно, що Ф.Баумгартнер встановив рекорд висоти вільного падіння: попередній був встановлений 52 роки тому полковником американських ВПС Джо Кіттінгером (Joe Kittinger), який вистрибнув з гондоли стратостата на висоті 31,3 км.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tNn4sPqLnNI

Більше про проект Red Bull Stratos читайте на офіційному сайті.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •