Папуа Нова Гвінея відключить на місяць доступ до Facebook

Стало відомо, що Папуа Нова Гвінея влаштує місячні канікули від Facebook, заблокувавши доступ до найбільшої в світі соціальної мережі. Мета такого кроку – проаналізувати, як населення країни користується цим сервісом.

Як повідомляє видання Papua New Guinea Today, поки що невідомо, коли саме почнуться ці канікули.

Державний департамент з комунікацій та інформаційних технологій планує використати цей час для того, щоб проаналізувати ситуацію з фейковими еккаунтами, а також зібрати інформацію про людей, які поширюють фейкові новини та порнографію.

А країні з населенням у 6 млн людей також вивчають можливість створення окремої соціальної мережі для громадян Папуа Нової Гвінеї з тим, щоб користувачі були впевнені, що мають справу з “реальними людьми”.

Не зрозуміло чому саме знадобилося повністю відключати доступ до Facebook з метою проведення держдепартаментом запланованих ним заходів.

Британське видання The Guardian цитує слова доктора Ейма Сінпена (Dr. Aim Sinpeng), експерта Університету Сіднея, який нагадав, що, зазвичай, країни блокують доступ до Facebook на час підготовки і проведення передвиборчих кампаній. Або, як у випадку Китаю, блокують соцмережі назавжди.

На думку експерта, через незначне проникнення інтернету в Папуа Новій Гвінеї (біля 12 відсотків населення), уряд країни зможе без політичних ускладнень здійснити свій план з блокування Facebook. В країнах, де проникнення інтернету складає 60-70%, таке просто неможливо уявити, додає він.

(за матеріалами The Guardian)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •