Папандреу отримав вотум довіри та готується до створення коаліційного уряду Греції

Папандреу вижив щоб втратити свій пост вже найближчим часом

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу отримав в парламенті країни вотум довіри до уряду і таким чином з порядку денного знято питання негайних позачергових виборів.

Сьогодні він має провести зустріч з президентом Греції та обговорити створення коаліційного уряду з тим, щоб ухвалити у парламенті угоду про пакет фінансової допомоги у 130 млрд з метою уникнути банкрутства країни.

Уряд соціалістів на чолі з Папандреу отримав на свою підтримку 153 голоси з 300. Опозиція не змогла досягти своїх планів після того, як Г. Папандреу у виступі в парламенті дав зрозуміти, що його час на посту прем’єр-міністра добігає кінця.  “Останнє про що я піклуюся – це мій пост. Я ніколи не вважав політику професією”, сказав він перед голосуванням.

На думку Г. Папандреу, створення коаліційного уряду гарантує підтримку пакету допомоги від ЄС та МВФ, який вважається останнім шансом Греції на порятунок та має запобігти поширенню кризи на інші країни єврозони.

Цього тижня прем’єр-міністр Греції вже отримав попередження від лідерів Франції та Німеччини про те, що він не отримає від них ні цента, якщо Греція не затвердить угоду про допомогу. Це означатиме, що Греція витратить останні гроші вже у грудні.

Преса в Греції розцінила вотум довіри як сигнал до того, що в країні буде створено новий уряд, але без Папандреу.

Аналітики вважають перемогу Папандреу – “пірровою” та не мають сумнівів, що йдуть його останні дні в політиці. Деякі джерела впевнені в тому, що міністр фінансів Евангелос Веніцелос (Evangelos Venizelos) заручився підтримкою кількох малих партій як майбутній лідер коаліції. Агентство Reuters отримало інформацію зі своїх джерел про те, що новий уряд оголосить нові вибори через кілька місяців після того, як буде гарантовано отримання пакету фінансової допомоги.

Лідери правої партії LAOS та ще однієї правоцентристської сили дають зрозуміти, що будуть працювати в новій коаліції. Е. Веніцелос вже заявив в парламенті, що новий уряд працюватиме до лютого і потім відбудуться вибори.

Раніше, перебуваючи під шаленим тиском в країні та за її межами, Папандреу був змушений відмовитися від референдуму, який мав би вирішити долю пакету допомоги ЄС/МВФ, та який, скоріше за все, закінчився б відмовою від неї, що мало б надзвичайно небезпечні наслідки для відчайдушних спроб ЄС подолати наслідки поширення боргової кризи у такі країни як Італія та Іспанія.

(за матеріалами Reuters)

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •