Паніка на фондових ринках поширилася на Європу

Фондові ринки реагують на панічні настрої

На європейських фондових ринках триває падіння вартості акцій. Стурбованість інвесторів викликає ймовірність нової рецесії в американській і світовій економіці, а також можливе поширення боргової кризи в єврозоні на Італію та Іспанію, повідомляє Радіо Свобода.

Провідні європейські ринки на початку торговельної сесії зазнали втрат більш як на 2 відсотки, раніше таке ж падіння зафіксували на фондових ринках Азії.

У четвер американський фондовий ринок зазнав найвідчутнішого удару з часу фінансової кризи 2008 року. Індекс Dow Jones упав більш як на 500 пунктів.

Прес-секретар Анґели Меркель заявила, що канцлер Німеччини і президент Франції Ніколя Саркозі сьогодні в телефонному режимі обговорять поточну ситуацію.

Знизилася і світова ціна на нафту. Американська легка нафта подешевшала на майже 6% – до 85.75 доларів за барель.

“Страх тепер – основна тема,” – сказав Бі-бі-сі Девід Коен з консалтингової компанії Action Economics.

Індекс “Української біржі” станом на 13:27 показував зниження на 4,14%.

Індекс ПФТС станом на 11:30 опустився на 1,43%, “Української біржі” – на 3,75%. На індекс “Української біржі” найбільш вплинуло падіння акцій “Центренерго” (на 4,86%), “Мотор Січ” (на 4,77%), “Укрнафти” (на 1,5%), “Азовсталі” (на 4 , 62%), “Райффайзен Банк Аваль” (на 4,09%) і т.д. На ПФТС найбільше знизилися котирування “Центренерго” – на 5,78% і “Азовсталі” – на 3,99%, повідомляє Gazeta.ua.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •