З бойовиками на сході України воюватимуть озброєні роботи? – Newsweek

З бойовиками на сході України воюватимуть озброєні роботи? – Newsweek

Проти бойовиків, що діють на сході України і яких підтримує Росія, вже найближчим часом можуть почати воювати озброєні роботи. Таке припущення зроблене автором статті у американському тижневику Newsweek.

Українське командування минулого понеділка продемонструвало учасникам щорічної зустрічі членів асоціації збройних сил США (Association of the U.S. Army) робота під назвою Фантом, повідомляє видання Defense One. Робот ще перебуває у стадії завершення випробувань, але, як повідомляється, вже на початку наступного року може взяти участь у бойових діях.

В залежності від характеру місцевості, український Fantom може рухатися на колесах, або на гусеницях, як танк. Озброєння робота складається з установки протитанкового вогню, гранатометів та кулеметів.

Fantom має на борту запасний передавач, який дозволяє виконувати здання навіть, якщо основний канал зв’язку заблоковано чи зламано хакерами.

Наземні безпілотні апарати вже десятки років використовуються у різних воєнних конфліктах. В першу чергу, для дезактивації вибухових приладів. Але озброєні наземні роботи – це досить новий армійський тренд, тоді як у повітрі безпілотні апарати зі зброєю на борту, які часто називають дронами, вже певний час використовуються армією США.В свою чергу, Росія також витрачає великі кошти на розробку і модернізацію наземних бойових рухомих пристроїв. Так, одну з нових розробок – Uran-9 – створено саме для участі у бойових діях. Uran-9 має на борту 30-мм гармату, 7.62-мм кулемет і протитанкові ракети. Росіяни планують використати ці системи у Сирії.

“Ми ще лише поверхнево розуміємо, як саме роботи будуть використовуватися під час війни”, підкреслив фахівець з бойових роботів Пітер Зінгер (Peter W. Singer), експерт фонду New America Foundation з Вашингтону, у коментарі для Newsweek.

На думку експерта, ситуація тут нагадує стан справ з автономними автомобілями: в той час як технології розвиваються, законодавство і регулювання цієї сфери помітно відстає.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •