Останній етап парламентських виборів розпочався в Єгипті

В Єгипті перемагають ісламісти

У Єгипті у вівторок, 3 січня, стартував третій, останній етап парламентських виборів, повідомляє агентство AFP. Голосування проходить на Синайському півострові, в дельті Нілу і в тих округах, де аід час попередніх турів жодному з кандидатів не вдалося отримати абсолютної більшості голосів, повідомляє агентство УММА.

У цілому вибори проходять у дев’яти сільських провінціях, де часто відбуваються сутички між бедуїнами, ісламістами, контрабандистами і бійцями силових структур, і де приналежність кандидатів до певного клану має для виборців більш важливе значення, ніж його політичні висловлювання, зазначає агентство dpa.

На перших парламентських виборах у Єгипті з часу повалення президента Хосні Мубарака в лютому 2011 року дві третини парламентських місць обираються за партійними списками і одна третина – по одномандатних округах. У 18 провінціях, де вибори пройшли ще в листопаді і грудні, переконливу перемогу здобули представники раніше забороненої ісламістської партії “Брати-мусульмани” і фундаменталісти-салафісти. Вони здобули 65 відсотків голосів.

Після повалення президента Хосні Мубарака у лютому 2011 року до влади у Єгипті прийшла Вища Рада збройних сил. Військові розпустили парламент і скасували дію конституції, проте заявили, що не збираються узурпувати владу, а мають намір підготувати країну до демократичних виборів і делегувати владу новому цивільному керівництву.

Передача влади мала відбудуться протягом 6 місяців після усунення Мубарака, однак напружена економічна та соціальна ситуація в країні не дала змоги здійснити ці плани.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •